9

رسول مهربانی ها

  • کد خبر : 359
  • 02 بهمن 1393 - 4:55
رسول مهربانی ها

ای برترین بهانه خلقت بی تردید آن لحظه که قرار برآفرینش تو درقالب بشر شد خالقت چقدر به خویش آفرین گفته برای قراردادنت درجرگه آدمیان سرکش . برای آفرینش انسانی همچون تو که از آسمان هم فراتر بودی او تورا آفرید تا به همه مخلوقات اثبات کند که می توان بشر بود و فرشته گونه […]

رسول مهربانی ها رسول مهربانی هاای برترین بهانه خلقت بی تردید آن لحظه که قرار برآفرینش تو درقالب بشر شد خالقت چقدر به خویش آفرین گفته برای قراردادنت درجرگه آدمیان سرکش . برای آفرینش انسانی همچون تو که از آسمان هم فراتر بودی او تورا آفرید تا به همه مخلوقات اثبات کند که می توان بشر بود و فرشته گونه در زمین زیست کرد خوشا به حال آن لحظه، آری لحظه که حس  بودن تورا برای اولین بار درخود لمس کرده است. 

احساسی بی نظیر و تکرار نشده برای لحظه .خوشا به حال خورشید و ماه وکوه ودشت و هرآن چه که  هست دارد  ودرلحظه تولد تو در زمین نظاره گر حضور متفاوت ترین و برجسته ترین مخلوق از جرگه آدمیان بوده است. گویی آن روز نور مهر به گونه ای دیگر تابیده است . تو امدی . و خدایت تو را اولای امتی کرد که خود فرموده برترین امت هاست اگر، برکیش و آیین حقیقی اش عمل کنند. تو امدی و بشارت مهربانی دوستی و عشق و عطوفت را آوردی تو ولی و پیغامبربر امتی شدی که قرار شد پرچم دار همه خوبی های عالم باشد . تو امدی و به همه بد اخلاقی ها و کج رفتاری ها صبور بودی و ایستا.

ای عز یزترین مخلوق آنقدر ابعاد فردی و اجتماعی وجودت بزرگ است و فراگیر که هرکس با هر دیدگاه و مکتبی اگر در آن کنکاش کند درنهایت به نیک بودنت و حقانیت ایمان خواهد آورد و به همزاد پنداری بین تو و هرآنجه که به خیال خود نیک می داند به گونه ای، دست خواهد یافت . و این معجزه وجودی توست که خالقت عنایت داشته است. و وای برما که دور مانده ایم از منزلت بزرگ تو . حال چه شده است ، درعالمی که  یافتن بی اخلاقی درمیان آدمیان به هیچ وجه کا ر دشواری نیست و به راحتی کج رفتاران خود نمایی می کنند تو را درراس بی اخلاقی ها قرار می دهند.

این کدامین فکر موهون وبی پردازشی است که مجوز اینچنین نگرش اشتباه  وبی پشتوانه ای را به خود داده است ای بهترین، شک نیست که تو و ذات وجودیت عاری از تمام ناملایمات بشری صفت است . شاید من درمقام یکی از امت تو خطا کرده ام واصول ناب مهربانیت را با نادانی درکردار وگفتار به بیراه کشاندم. تو جز صلح و دوستی و رفتارهای بشر دوستانه به هیچ چیزی دیگری هدایتمان نکردی شالوده دینی که تو بیغابر آن هستی آرامش و صلح و اتحاد است آن هم نه فقط برای امت خود بلکه برای تمای بشریت. حال چه شده است که سنبل همه حالهای خوش برای همه اعصار از گذشته تا به امروز کانون همه ناملایمات قرار می گیرد آن هم از سوی گروهی از آدمیانی که هیچ حریمی برای رفتار و قضاوت های خود قائل نیستند.

شرمسارم که نتوانستم برای تو امتی باشم که رنجی راکه درطول دوران ها به جان خریدی تا جز مهربانی واتحاد از دینت هیچ پیغام دیگری را به آدمیان نرسانی با نادانی به هیچ انگاشتم و اجازه دادم که تو باز همچون روزهای آغازین دعوت مورد آزار کلامی جاهلان روزگار به اصطلاح تمدن قرارگیری. شرمسارم ازکرداری که ناخواسته رنگ پیغام تورا مخشوش کرده است اما این همه ماجرا نیست حقانیت تو آنقدر درخشان است که برای هوشیاران در تاریک ترین جاده ها چراغ است و درخشان. این تاریکی تنها بر کور دلان حاکم خواهد شد و بس. تنها بر غافلان عصر تمدن و پیشرفت مستولیست.

تو برای همه آنانی که بارقه های مهر و عطوفت را در هر کجای هستی دریافت می کنند تاابد حس حالهای خوش خواهی ماند مگر می شود به اعتبار زمین که تویی خدشه ای  واردکرد مگر می شود…..اگر تو نباشی من و او چه کاری درزمین خواهیم داشت این اوج خواستن عارفانه توست . .  تا زمین به نیکی چرخ می زند وبه عاشقانه ها معنا می دهند تو در جان جهان به نکویی جای خوای داشت  محمد امین.

ای محمد امین من تورا عارفانه و به کیش مکتب آدمیان نیک پندار که تور رهبرآنی وخدایم تورا برای آن خلق کرد دوست دارم.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=359

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 2,856
  • 595
  • 1,956,690
  • سه شنبه _ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱