9

آغاز عملیات آبیاری و نهالکاری در ۳۴۵ هکتار از مناطق بیابانی سربیشه

  • کد خبر : 15560
  • 26 تیر 1398 - 13:32
آغاز عملیات آبیاری و نهالکاری در ۳۴۵ هکتار از مناطق بیابانی سربیشه

رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه: آغاز عملیات آبیاری و نهالکاری در ۳۴۵ هکتار از مناطق بیابانی سربیشه رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه از آغاز عملیات آبیاری سنواتی در سطح ۳۴۵ هکتار از مناطق بیابانی دشت سربیشه خبر داد و گفت : ۵۰ درصد گونه های کاشته شده از نوع تاغ و ۵۰ درصد دیگر از […]

رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه:
آغاز عملیات آبیاری و نهالکاری در ۳۴۵ هکتار از مناطق بیابانی سربیشه
رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه از آغاز عملیات آبیاری سنواتی در سطح ۳۴۵ هکتار از مناطق بیابانی دشت سربیشه خبر داد و گفت : ۵۰ درصد گونه های کاشته شده از نوع تاغ و ۵۰ درصد دیگر از تلفیق گونه های آتریپلکس و عجوه و قیچ به عنوان نهاده استفاده شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، محمد فتحی با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال ۹۶ بالغ بر ۳۲۵ هکتار از عرصه های تحت مدیریت منابع طبیعی در مناطق دشت سربیشه نهالکاری و طی شش مرحله آبیاری سنواتی شده است.
وی بیان کرد: همچنین در سال ۹۷ از محل اعتبارات استانی ۲۰ هکتار در این منطقه بوته کاری و احیاء مراتع انجام و همچنین طی شش مرحله آبیاری و مراقبت شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه اضافه کرد: در سال جاری نیز آبیاری سنواتی در سطح این ۳۴۵ هکتار طی سه مرحله انجام خواهد شد و مرحله نخست آن پایان و مرحله دوم نیز آغاز شده است.
فتحی با بیان اینکه در خزانه تولید نهال در سال ۹۷ بیش از ۲۰۰ هزار نهال ریشه ای تاغ و کلمو و عجوه و ۱۴ هزار نهال گلدانی تاغ و آتریپلکس کاشت شده است، بیان کرد: ۵۰ درصد این نهال ها از گونه های تاغ و ۵۰ درصد نیز آتریپلکس هستند.
وی اضافه کرد: در پروژه نهالکاری سال ۹۶ تراکم گونه ها ی کاشت شده بین ۲۰۰ تا ۲۰۵ اصله نهال در هکتار با سبزینگی ۸۶ درصد انجام شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه، احيا مراتع فقير و تخريب شده، تقویت پوشش گیاهی در منطقه و در نتیجه جلوگیری از فرسایش خاک و بیابان زایی را از جمله اهداف اجرای این پروژه عنوان کرد.
فتحی یادآور شد: تاغ و آتریپلکس از گونه های مقاوم به شوری و خشکی هستند که در چند دهه اخیر، به طور وسیع در عملیات مقابله با بیابان زایی و احیای مراتع خشک و نیمه خشک در ایران کاشته شده‌اند.

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=15560

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 42
  • 1,687
  • 2,100,344
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱