خانه / خبر شهرستانها / ۱۰ سازه آبخیزداری در شهرستان سربیشه اجرا شد

۱۰ سازه آبخیزداری در شهرستان سربیشه اجرا شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه:
۱۰ سازه آبخیزداری در شهرستان سربیشه اجرا شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه از اجرای ۱۰ سازه آبخیزداری در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، محمد فتحی با اعلام این خبر اظهار داشت: سال گذشته از محل اعتبارات توسعه ملی در دو حوزه مشوکی و شورستان این شهرستان طرح های آبخیزداری اجرا شده است.
وی با اشاره به یک بند خاکی در حوزه مشوکی به حجم ۲۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب، بیان کرد: حجم آبگیری این سد بالغ بر ۱۰۰ هزار متر مکعب بوده که در روستای شورکه این شهرستان اجرا شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه ادامه داد: برای اجرای این سازه ها بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
فتحی از اجرای دو سازه گابیون بندی به حجم ۵۲۰ متر مکعب در روستای تجشک خبر داد و افزود: همچنین در روستای مشوکی این شهرستان یک سازه سنگ و ملات به حجم ۱۵۰ متر مکعب اجرا شده است.
وی به اجرای شش سازه آبخیزداری در حوزه شورستان این شهرستان اشاره کرد و گفت: این پروژه ها شامل یک بند خاکی به حجم هشت هزار و ۱۰۴ متر مکعب وحجم آبگیری ۱۰ هزار متر مکعب و هزینه کرد ۷۷۶ میلیون ریال بوده که در روستای قدرت آباد سربیشه اجرا شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه همچنین اجرای سه سازه سنگ و ملات به حجم ۹۵۰ متر مکعب و حجم آبگیری سه هزار متر مکعب و هزینه کرد یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال و دو سازه گابیون بندی به حجم ۷۷۵ متر مکعب و حجم آبگیری یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب و اعتبار یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال در روستای گورید بالا را از دیگر پروژه های اجرا شده در بخش شورستان عنوان کرد.
فتحی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی این پروژه ها، یادآور شد: این طرح های آبخیزداری با هدف کنترل روان آب ها، تغذیه سفره های زیرزمینی و قنوات پایین دست و همچنین کنترل سیل و رسوب اجرا می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *