مشروح مراسم نخستین روز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در فردوس

به گزارش روابط عمومی، نخستین روزهفته منابع طبیعی و آبخیزداری طبق برنامه مورد توافق با اعضاء ستاد برگزاری این هفته  و به دعوت اداره منابع طبیعی  و آبخیزداری فردوس  طی مراسمی برگزار گردید.

 

زیارت عاشورا

P1000645-2

 

 

مراسم پرفیض زیارت عاشورا در محل نمازخانه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان و به میزبانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس برگزار شد.

 پس از قرائت دعا حجت الاسلام و المسلمین  مرادی امام جمعه  موقت فردوس ، پس از اشاره به  آموزه های دین اسلام و بکارگیری آن در زندگی شخصی ، با ذکر احادیثی از  پیامبر  اکرم(ص) اهمیت درختکاری را بیان نمودند.

ایشان در ادامه همگان را به حفاظت و احیاء عرصه های منابع طبیعی رهنمون کردند.

      مراسم درختکاری در محل دبیرستان شهید مفتح

 

 

P1000714

ساعت ۹صبح پانزدهمین روز  اسفندماه ۹۲ مراسم درختکاری در دبیرستان شهید مفتح،با حضور امام جمعه محترم ،فرماندار و سایر مسئولین ادارات و جمعی از فرهنگیان شهرستان فردوس برگزار شد.

 

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام وحی و سرود جمهوری اسلامی ایران توسط حاضرین ،ریاست محترم دبیرستان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین ، از اهتمام و توجه تمامی دانش آموزان آموزشگاه به درختکاری و حفظ فضای سبز اشاره کرد.

در ادامه  مهندس سعید بیکی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری تصریح کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ منابع طبیعی بایستی از مدارس آغاز و این مهم  در بین دانش آموزان نهادینه شود.

 

در خاتمه تعداد ۵۰ اصله نهال توسط مسئولین و دانش آموزان در حیاط مدرسه غرس و آبیاری گردید.

 

     اجرای طرح احیا مراتع شرق بلده

P1000767

 

در ادامه فعالیت های روز نخست هفته منابع طبیعی و آبخیزداری ،طرح احیاء مراتع شرق بلده با مشارکت بسیج سازندگی شهرستان انجام شد.

 

 این مراسم  با حضور مدیر بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ، رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس و تعدادی از بسیجیان برگزار گردید که در این اقدام تعداد ۱۰۰۰ اصله نهال شامل آتریپلکس و تاغ در محل هایی که قبلا توسط منابع طبیعی حفر گردیده بود، کاشت و آبیاری شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *