افتتاح ساختمان جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس

P1000996

در چهارمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، ساختمان جدید این اداره با حضور مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان افتتاح شد .

در این مراسم که با حضور فرماندار ،امام جمعه و دیگر مسئولین شهرستان فردوس برگزار شد، پس از شروع مراسم افتتاحیه، مهندس سعید بیکی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس ضمن عرض خیر مقدم به تمامی مدعوین، گزارشی از روند احداث ساختمان اداره را بیان کرد.

بیکی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در ساختمان و قدردانی از مساعدت مدیر کل و فرماندار محترم در تامین این اعتبارات، تخصیص بودجه جهت تکمیل ساختمان و آزادسازی اعتبارات مصوب شورای برنامه ریزی شهرستان را خواستار شد.

وی در ادامه به گزارش عملکرد اداره در سال جاری پرداخت و ایجاد کمربند حفاظتی به طول ۸۰۰۰ متر، عملیات مبارزه و کنترل آفات (ملخ تاغ) در سطح ۳۱۰ هکتار ،كنترل چراي دام در مراتع در سطح  321535 هکتار، تعویض لوله آبده چاه پارک جنگلی طریق الرضاء باغستان به طول ۸۰ متررا از دیگر فعالیت های مهم اداره عنوان کرد.  

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس همچنین از بهره برداری پروژه مدیریت رواناب های سطحی در سطح ۱۵۰ هکتار در پلاک حاجی میرک ،اجرای پروژه احیاء مراتع شرق بلده به وسعت ۱۵ هکتار، اعمال طرح مدیریت و کنترل چرای دام در سطح ۱۳۰۰۰۰ هکتار ازعرصه های قرق شهرستانسخن گفت.

در ادامه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی ، از تلاش ریاست اداره منابع طبیعی  و آبخیزداری فردوس جهت  پیگیری روند تکمیل ساختمان اداره تشکر نمود.

شریفی منابع طبیعی را محور توسعه پایدار دانست و تصریح کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال حماسه سیاسی حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری،نقش منابع طبیعی در تحقق حماسه اقتصادی غیرقابل انکار است.

وی به کاهش نزولات آسمانی در سال های اخیر اشاره کرد و آبخیزداری را مهمترین راه در مهار سیلاب ، تغذیه سفره های آب زیرزمینی ، افزایش آبدهی قنوات و… دانست.

مدیر کل منابع طبیعی گزارشي نيز از وضعيت عرصه هاي منابع طبيعي استان ارائه کرد و گفت:میزان بیابان های موجود استان ۵۳۰۰۰۰۰ هکتار است و حدود ۹۵ درصد مراتع استان ، بیابانی است.

پس از سخنان وی ،فرماندار و امام جمعه محترم فردوس در سخنانی جداگانه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری را تبریک گفته و بر لزوم حفاظت از عرصه های منابع طبیعی تاکید کردند.

درادامه این مراسم شریفی از نمونه های ترویجی بخش منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل کرد و در خاتمه، مدیرکل، رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعی فردوس همراه جمعی از مسئولین ادارات شهرستان اقدام به غرس درخت در محوطه ساختمان اداره نمودند.

 

P1000998

P1010015P1010006

P1010022

P1010029P1010027

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *