فقط یک دهم اراضی منابع طبیعی کشور ممیزی نشده است

DSC06773

معاون حفاظت و امور اراضي سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور در جمع خبرنگاران در بیرجند: حدود ۱۴ ميليون هكتار از اراضی منابع طبیعی کشور ممیزی نشده است.

 

وی گفت: منابع طبيعي ۸۳ درصد مساحت كشور را تشكيل مي دهد و حدود ۱۴۰ ميليون هكتار را شامل مي شود. از اين ميزان ۱۲۶ ميليون هكتار از برنامه دوم توسعه به بعد به نام دولت سند شده است و حدود ۱۴ ميليون هكتار باقي مانده در برنامه پنجم توسعه به نام دولت جمهوری اسلامی ایران سند مي شود.

مهندس عموزاده بر بهره وري اراضي منابع طبيعي و استفاده بهينه تاكيد كرد و اين كه منابع طبيعي كشور بايد به عنوان امانت به نسل هاي بعدي منتقل شود اين كار نيازمند عزم و اراده جدي در زمينه حفاظت و صيانت از منابع طبيعي است.

وي به گفته مقام معظم رهبري درباره منابع طبيعي مبني بر تجملاتي نبودن و برعكس حياني بودن اين عرصه ها اشاره كرد و افزود بايد مردم از اين بستر فراهم ، با حفظ منابع پايدار و آرامش در زندگي برخوردار شوند همه دستگاه ها هم در اين زمينه با محوريت اصول توسعه پايدار كشور تلاش كنند.

او تاكيد كرد: حفظ منابع طبيعي فقط بر عهده اين مجموعه اداري نيست و از توان آن خارج است همه دستگاه هاي اجرايي بايد براي اين هدف مساعدت كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *