خلع ید ۱۴.۵ هکتار از اراضی ملی در خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی از خلع ید ۱۴.۵ هکتار از اراضی ملی در استان طی سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، علیرضا نصرآبادی با اشاره به آمار و اطلاعات تخلفات بررسی شده در سه ماهه نخست امسال در حوزه یگان حفاظت منابع طبیعی استان اظهارکرد: طی سه ماهه اول سال جاری ۳۱۲ فقره پرونده در یگان حفاظت منابع طبیعی استان تشکیل شده است.
وی با اشاره به کاهش ۶۵.۵ درصد پرونده های خلع ید در استان بیان کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری یگان حفاظت منابع طبیعی استان موفق به خلع ید ۱۴.۵ هکتار از عرصه های منابع ملی در استان در قالب ۱۰ پرونده از ید متصرفان به این عرصه ها شده است.
وی ادامه داد: در این مدت ۱۵۱ فقره پرونده تخلف در راستای چرای بی رویه دام در مناطق قرق شده استان تشکیل که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۵ درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به تخلف ماده ۵۵ در زمینه تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی استان نیز بیان کرد: ۵۲ فقره پرونده در مساحت بیش از ۷۲ هکتار تشکیل شده است.
به گفته وی تخلفات در زمینه تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۵ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی عنوان کرد: طی این مدت ۱۶۶.۵ هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان در قالب ۵۸ پرونده رفع تصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۴ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در سه ماهه امسال ۶ فقره پرونده قطع درختان جنگلی در قالب ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری تشکیل شد، گفت: ۲۶ فقره پرونده در زمینه بوته کنی طی این مدت تشکیل شده است.
نصرآبادی اضافه کرد: همچنین طی این مدت در مجموع ۳ فقره حریق در عرصه های ملی استان به وقوع پیوسته که ۱.۸۸ هکتار از عرصه های جنگلی را در بر گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *