خانه / اخبار / بهره برداری از ۱۷ پروژه منابع طبیعی خراسان جنوبی

بهره برداری از ۱۷ پروژه منابع طبیعی خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از افتتاح ۱۷ پروژه منابع طبیعی در استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

علیرضا نصرآبادی صبح سه شنبه در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به بهره برداری از ۱۷ پروژه منابع طبیعی همزمان با هفته دولت، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به بهره مندی ۲۹ روستا از مزایای این طرح ها، بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها بالغ بر ۱۲۳ هزار نفر و دو هزار و ۲۸۷ خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اضافه کرد: از مجموع پروژه های افتتاحی این هفته یک پروژه در شهرستان بیرجند، سه پروژه در قاین، دو پروژه در نهبندان، یک پروژه در آیسک، یک پروژه در اسدیه، یک پروژه در شهرستان درمیان، چهار پروژه در شهرستان زیرکوه، دو مورد در شهرستان فردوس، یک پروژه در خوسف و یک پروژه نیز در شهرستان سربیشه افتتاح می شود.

نصرآبادی افزود: همچنین از مجموع پروژه های این هفته ۱۱ پروژه آبخیزداری  بوده که بهره برداری ازعملیات گابیون بندی به حجم ۵۰۰ متر مکعب باقران، بند خاکی کرغند به حجم ۴۵ هزار متر مکعب، عملیات گابیون بندی به حجم ۷۴۰ متر مکعب در روستای گرم و تمام ده، خاکریزی ۲۵ هزار متر مکعب در حوزه گزیک زیدان، خاکریزی ۱۵ هزار متر مکعب در حوزه تخویچ اسدیه از جمله این پروژه ها است.

وی همچنین اجرای ۱۵ کیلومتر سیستم آبیاری تحت فشار در پارک جنگلی قاین، کشت و توسعه گیاهان مولد محصولات غیرچوبی در سطح ۳۰ هکتار، نهال کاری ۳۵ هکتار گونه های بیابانی را از دیگر پروژه های افتتاحی این هفته اعلام کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *