وجود ۳۵۰ سازه آبخیزداری در بیرجند

رئیس اداره منابع طبیعی بیرجند از وجود ۳۵۰ سازه آبخیزداری در این شهرستان خبر داد و گفت: دو پروژه آبخیزداری و آبخوان داری طی هفته دولت به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدازی خراسان جنوبی، ابراهیم علیپور، رئیس اداره منابع طبیعی بیرجند با اشاره به خشکسالی های چند ساله در استان بیان کرد: کمبود بارش در سال های پیاپی آبدهی بسیاری از قنوات و چاه ها را کاهش داده است.

وی بیان کرد: ایجاد بند سازها و سازه های آبخیزدازی در ذخیره نزولات آسمانی و افزایش میزان سفره های آب زیر زمینی تاثیر بسزایی داشته که این امر در دستور کار منابع طبیعی قرار دار .

علیپور با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ سازه آبخیزداری در بیرجند وجود دارد، اظهار کرد: این سازه ها با ذخیره باران های سال جاری، در احیای بسیاری از قنات ها نقش موثری داشته اند.

رئیس اداره منابع طبیعی بیرجند با اشاره به اقدامات انجام شده طی هفته دولت بیان کرد: طی این مدت دو پروژه آبخیزداری و آبخوان داری در فاز دو باقران به بهره برداری رسیده است.

علیپور حجم سنگی عملیات این پروژه ها را دو هزار متر مکعب عنوان کرد و افزود: همچنین این پروژه ها با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *