یک میلیارد تومان پروژه آبخیزداری در شهرستان زیرکوه اجرایی شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه:

یک میلیارد تومان پروژه آبخیزداری در شهرستان زیرکوه اجرایی شد

بیرجند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه گفت: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در راستای اجرای پروژه های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات استانی در سال گذشته هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، علی رجبی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه از وجود سه حوزه آبخیز مطالعه شده در زیرکوه خبر داد و افزود: این حوزه ها به مساحت ۱۵۷ هزار هکتار و شامل سد حاجی آباد، آهنگران و حوزه گزخت و تجنود است.

وی با بیان اینکه تاکنون قریب به ۱۵۰ سازه آبخیزداری در زیرکوه احداث شده است، گفت: یک سوم از این سازه ها معاول ۵۰ سازه را بندهای خاکی شامل می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه ادامه داد: این سازه ها در هر نوبت بارندگی می توانند سه میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب آب را ذخیره سازی کنند.

رجبی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آبخیزداری در سال گذشته بیان کرد: احداث سازه بند خاکی در تجنود با ظرفیت ۱۷ هزار متر مکعب و احداث بند خاکی نخ رود با ۱۹ هزار متر مکعب از جمله اقدامات انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین بند خاکی استند با ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب و بند سند ملات زردان با هزار و ۲۶۵ متر مکعب احداث شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه بیان کرد: انجام عملیات گابیونی با ۲۰۰ متر مکعب در حوزه آهنگران از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته است.

رجبی اظهار کرد: در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در راستای اجرای پروژه های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات استانی در سال گذشته هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *