اعتبارات منابع طبیعی خوسف از محل صندوق توسعه ملی دو برابر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی مهدی کرباسچی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان خوسف با اشاره به پروژه‌های آبخیزداری در دست اجرا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در شهرستان خوسف اظهار کرد: این پروژه‌ها در دو حوزه آبخیز آرک و بین آباد و همچنین حوزه آبخیزداری سیوجان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف از محل صندوق توسعه ملی بالغ بر سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: این میزان اعتبارنسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف گفت: از محل این اعتبارات پروژه‌هایی در بخشهایی چون اجرای پروژه های آبخیزداری، مطالعات آبخیزداری، کمربند حفاظتی منابع طبیعی، هلالی آبگیر و نهال کاری و..اجرا می شود.
کرباسچی با اشاره به تفاهم‌نامه منابع طبیعی خوسف با فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: این تفاهم نامه در زمینه عملیات بذرپاشی مراتع با هدف توسعه پوشش گیاهی، تأمین علوفه برای دام، ذخیره نزولات آسمانی، جلوگیری از روان آب و جلوگیری از ریزگردها اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه چشم انداز ما بذرپاشی برای ۱۰ هزار هکتار است، بیان کرد: اعتبارات این عملیات از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری تأمین شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف یادآور شد: از آنجایی که این عملیات با مشارکت خود مردم صورت می گیرد بی شک هزینه آن نیز کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *