از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی چهار سازه آبخیزداری در شهرستان درمیان اجرا می شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان:
از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی چهار سازه آبخیزداری در شهرستان درمیان اجرا می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، امان اله مرادی با اعلام این خبر اظهار داشت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و ۶۱۴ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه این سازه ها در دو حوزه فخررود و فیزیک- نوزاد احداث می شود، بیان کرد: در حوزه فخر رود دو سازه با اعتبار دو میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریال که شامل اجرای ۷۰۰ متر مکعب عملیات سرریز ملاتی خواهد بود در حال اجرا می باشد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه ها ۱۱۵ خانوار در روستاهای علی آباد فرهنگ و نگینان از مزایای آن بهره مند می شوند.
مرادی یادآور شد: همچنین اجرای این پروژه بر میزان آبدهی دو قنات پایین دست روستاها تآثیر خواهد گذاشت.
وی همچنین به اجرای دو سازه آبخیزداری در حوزه فیزیک- نوزاد اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز شامل اجرای ۲۸ هزار مترمکعب عملیات خاکریزی و ۷۹۰ مترمکعب عملیات سرریز ملاتی خواهد بود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان، اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ها را نیز بالغ بر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این دو سازه ۱۱۰ خانوار از مزایای آن بهره مند و بر میزان آبدهی دو قنات واقع شده در این حوزه نیز تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
مرادی، جلوگیری از فرسایش خاک، مقابله با سیلاب، تقویت سفره های زیرزمینی و افزایش آبدهی قنوات را از جمله اهداف طرح های آبخیزداری در سطح شهرستان عنوان کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *