نبض آب در قنوات سرایان جریان می گیرد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرایان:
نبض آب در قنوات سرایان جریان می گیرد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرایان از اجرای عملیات آبخیزداری به حجم چهار هزار ۳۴۱ متر مکعب برای احیا قنوات در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، مهندس صادقی با اعلام این خبر اظهار داشت: مقدار چهار هزار و ۳۴۱ مترمکعب عملیات آبخیزداری در سرایان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز شد.
وی افزود: این طرح شامل عملیات گابیون بندی و سنگ و ملات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با مشارکت مردم بوده که در دو حوزه آبخیز نرم و نوده و زابری اجرا خواهد شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرایان بیان کرد: یک هزار و ۴۸۳ متر مکعب از این عملیات در حوزه آبخیز نرم و نوده بوده که سبب تغذیه قنوات دهانه کاریز، آسیای باغ، دره تخت علیا و سفلی خواهد شد.
صادقی ادامه داد: همچنین دو هزار و ۸۵۸ متر مکعب دیگر در حوزه زابری اجرا خواهد شد که سبب تقویت قنات زابرجلال ، قنات اصلی سرایان در مسیر تیربری و چشمه سارهای موجود می شود.
وی افزود: با توجه به اعتبارات تخصیص یافته، امید است اجرای این پروژه ها تا پایان آذرماه سال جاری به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *