خانه / اخبار / کاشت ۱۲۰ هزار نهال در خراسان جنوبی آغاز شد

کاشت ۱۲۰ هزار نهال در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرحند – ایرنا – کاشت ۱۲۰ هزار نهال در سطح ۹۰۰ هکتار همزمان با اجرای طرح ملی نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی روز پنجشنبه در این آیین که با حضور استاندار و جمعی از مسوولان برگزار شد گفت: در این طرح ۱۲۰ هزار اصله نهال در سطح ۹۰۰ هکتار از عرصه های طبیعی استان اجرا شد.

علیرضا نصرآبادی افزود: پسکوه و حوزه فاز سه شهری قاینات، خور، سرچاه عماری و شوراب سیوجان شهرستان خوسف، مسجد شکر و دیهوک طبس، بمرود زیرکوه، فاز دو شهری و دشت سربیشه، بیچند و تالاب کجی نهبندان، طبس مسینا درمیان، کجه و چهنو فردوس، سه قلعه سرایان و  ریگ یلان بشرویه از جمله مراتعی بود که امروز نهالکاری و بذرکاری در آنها انجام شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ریزش نزولات آسمانی باران در آذرماه، باید از ظرفیت بارش‌های پاییزه حداکثر استفاده را ببریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی تصریح کرد: در زمینه مقابله با بیابانزایی، طرح‌های بیابانزدایی در یک میلیون و ۷۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های استان در قالب ۲۸ طرح تهیه شده است.

وی گفت: امسال تولید ۲ میلیون اصله نهال جنگلی، مرتعی و بیابانی در استان خراسان جنوبی استان پیش‌بینی شده است همچنین ۲۸۰ هکتار جنگل و جنگل‌کاری ( نهالکاری و بذرکاری) امسال در استان اجرا خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *