خانه / اخبار / اتمام پروژه های آبخیزداری نهبندان در فصل باران

اتمام پروژه های آبخیزداری نهبندان در فصل باران

پروژه های آبخیزداری مصوب سفر استاندار در نهبندان زودتر از موعد مقرر اجرا شد طوری که امکان بهره مندی بیشتر از نزولات آسمانی را فراهم می کند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری نهبندان گفت: در سفر سال گذشته استاندار به نهبندان و بازدید انجام شده از حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان ایجاد بندهای خاکی در نقاط شناسایی شده و مهمی چون شاهکوه، دهک ، گنجینو، سولافان، بیچند، رودگر و سازه سنگ و ملات گرم تمام ده بوده که به طور کامل و قبل از موعد مقرر که پایان امسال قید شده، انجام گرفته است.
محمد حسین کدخدا زاده افزود:شناسایی نقاط اجرای این پروژه های بند خاکی بر اساس ظرفیت جذب نزولات آسمانی مکان سنجی شده و با توجه به اینکه انتفاع مردم در سال های گذشته در حوزه شاهکوه بیشتر بوده و امسال هم درخواست ها بر اجرای بند خاکی در این منطقه متمرکز بود، به سرعت اجرا شد. در منطقه دهک هم کار با سرعت بیشترانجام شد و به موقع به پایان رسید طوری که بلافاصله بعد از اجرای پروژه ، بند آبگیری و قنات های همجوار پر شد.
به گفته او بند خاکی در گرم تمام ده با هدف جلوگیری از سیلاب احداث شد به علاوه از نقاطی است که اگر سیلاب در آن مهار نشود از استان و حتی کشور خارج می شود.
کدخدازاده اعتبار اجرای مصوبات سفر استاندار در این حوزه را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد که ۲۱ میلیارد این مبلغ برای اجرای پروژه های حوزه آبخیزداری و بقیه برای اجرای پروژه های مقابله با بیابانزایی سرمایه گذاری شده است.به علاوه تخصیص به موقع و ۱۰۰ درصد این اعتبارات باعث شد این پروژه ها به طور کامل ، دقیق و با سرعت خوبی اجرا شود که تاییدیه فنی و مهندسی مربوط صحت این گفته را نشان می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *