خانه / اخبار / طرح نجات برای کانون های بحرانی خوسف

طرح نجات برای کانون های بحرانی خوسف

طرح های بیابانزدایی از منابع صندوق توسعه ی ملی در دو کانون بحران فرسایش بادی شهرستان خوسف اجرایی می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خوسف با اشاره به وجود سه کانون فرسایش بادی در این شهرستان گفت: امسال اعتبارات ویژه ای از صندوق توسعه ملی برای کاهش مشکلات در کانون های فرسایش بادی به این شهرستان اختصاص یافت.

مهدی کرباسچی افزود: سه کانون بحران فرسایش بادی در منطقه ی خور،سر چاه عماری و گارجگان شرایط بسیار ویژه ای دارد که طرح های بیابانزدایی مهمی برای رفع مشکلات در این مناطق مصوب شده است.

وی ادامه داد: بر اساس اعتبارات صندوق توسعه ی ملی عملیات نهالکاری در سطح ۲۰۰ هکتار از عرصه های کانون بحران فرسایش بادی خور در حال انجام است.

کرباسچی اعتبار این پروژه را ۵ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی با اشاره به پروژه ی منطقه ی سرچاه عماری گفت: در این کانون بحرانی نیز امسال عملیات نهالکاری در ۱۵۰ هکتار را آغاز کردیم.

وی اعتبار صندوق توسعه ملی برای منطقه ی سرچاه عماری را ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد که نسبت به سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف احداث هلالی آبگیر و بذرپاشی در این دو کانون را علاوه بر نهالکاری هایی که در حال انجام است بسیار ارزشمند توصیف کرد.

وی گفت: اجرای این عملیات ها در ۵۰۰ هکتار از عرصه های بحرانی خور و سرچاه عماری با اعتبار یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در حال انجام است.

وی یادآور شد: در کل اعتبارات این شهرستان در حوزه ی بیابانزدایی نسبت به سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *