25

۱۲ سازه آبخیزداری تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد

  • کد خبر : 16007
  • 05 بهمن 1398 - 13:12
۱۲ سازه آبخیزداری تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری قاین ۱۲ سازه آبخیزداری تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد ۱۲ سازه ی آبخیزداری در شهرستان قاین که از ابتدای مهر ماه سال جاری عملیات اجرایی ان آغاز شده تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاین با اشاره به […]

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری قاین

۱۲ سازه آبخیزداری تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد

۱۲ سازه ی آبخیزداری در شهرستان قاین که از ابتدای مهر ماه سال جاری عملیات اجرایی ان آغاز شده تا پایان بهمن به بهره برداری می رسد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاین با اشاره به اینکه اجرای پروژه های آبخیزداری در دو سال اخیر نگاه مردم به مجموعه ی منابع طبیعی را تغییر داده است اعلام کرد: تا پایان بهمن ماه ۱۲ سازه آبخیزداری که از منابع صندوق توسعه ملی عملیات اجرایی آن آغاز شده به بهره برداری می رسد

گلی افزود: اعتبار مصوب این سازه ها دو میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان بوده است، که هرچند هنوز به طور کامل اختصاص نیافته اما امروز به طور میانگین با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان بهمن قابل بهره برداری است.

وی حجم این سازه ها را ۴۵ هزار و ۱۳۵ متر مکعب عنوان کرد و گفت: پروژه ی شاخص در بین این ۱۲ سازه ،پروژه ی فاز سه شهری است که در بالا دست روستای انجول و پهنایی در حال اجراست.
گلی با اشاره به دو سازه ی گابیونی با حجم ۱۰۰ متر مکعب در حوزه ی آبریز سه روستای بیدمشک ،خونیک گدار و خرواج اضافه کرد: اعتبار این سازه ها یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان بوده است که تاکنون تخصیص آن صفر ،اما عملیات اجرایی آن در حال اتمام است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاین گفت: دو هزارو ۵۰۰ خانوار و بیش از ۱۶ رشته قنات از تاثیر این سازه ها بهره مند خواهند شد.

وی با تاکید بر درخواست های زیاد مردمی برای اجرای سازه های آبخیزداری تصریح کرد: موضوع نبود بحث های مطالعاتی در حوزه های آبخیز شهرستان است.

وی در این خصوص ادامه داد: بیشتر اعتبارات اجرایی است. در حالی که اگر در حوزه ای کار مطالعاتی انجام نشده باشد امکان اجرای سازه ی آبخیزداری وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به مصوبات سفر استاندار به اين شهرستان اعلام کرد: تعداد زیادی از درخواست های مردمی که منجر به مصوبه اجرای سازه ی آبخیزداری شده است. ابتدا باید مطالعات طرح انجام شود.

وی از مسئولان سازمان مدیریت خواست در تخصیص اعتبارات به بحث های مطالعاتی نگاه ویژه تری داشته باشند.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان قاین با اشاره به نهضت آبخیزداری که در دو سال اخیر استان را متحول کرده است یاداور شد: سال گذشته نیز بیشتر اعتبارات در حوزه ی اجرا بود.

وی اعتبارات مصوب آبخیزداری شهرستان در سال گذشته ی را ۷۵۰ میلیون تومان اعلام کرد که از این میزان ۵۱۴ میلیون تومان تخصیص یافته است.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=16007

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 35
  • 1,687
  • 2,100,337
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱