زنگ فضای سبز در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی با غرس یک درخت در پارک جنگلی بیرجند این روز را به همه ی طبیعت دوستان و آن هایی که برای حفظ منابع طبیعی تلاش می کنند تبریک گفت.
محمد صادق معتمدیان خود را از دوست داران منابع طبیعی معرفی کرد و افزود: برای افزایش سرانه فضای سبز برنامه های زیادی را امسال اجرایی کردیم که در سال آینده نمود خواهد داشت.

وی ادامه ی نهضت جنگل کاری در استان که از آذر ماه امسال آغاز شده است را بسیار مهم دانست و گفت: در راستای اجرای این طرح ۵ میلیون اصله نهال در استان کاشت خواهد شد.

معتمدیان ادامه داد: در تمام شهر های استان نیز ۲۴ پارک و تفرجگاه را احداث یا تکمیل کردیم که تعدادی از آن ها سال آینده به بهره برداری می رسد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پارک جنگلی بیرجند افزود: این پارک که منابع طبیعی و آبخیزداری آن را در اختیار شهرداری بیرجند قرار داده است به زودی تبدیل به یک مکان تفریحی خواهد شد.

وی اجرای طرح تفرجگاه در ۴۰ هکتار از این پارک توسط شهردا ی را در اولویت های برنامه های فضای سبز عنوان کرد و گفت: استانداری نیز در این زمینه حمایت های مالی خوبی داشته است.

معتمدیان برای شمال شهر بیرجند نیز احداث ۳ تفرجگاه را در دستور کار دارد و در این باره اعلام کرد: با حمایت استانداری و همکاری شهرداری بیرجند این سه پروژه نیز به زودی افتتاح می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *