10

اعتبارات صیانت از جنگل به درمیان رسید

  • کد خبر : 16408
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
اعتبارات صیانت از جنگل به درمیان رسید

۳۰  هکتار جنگل در شهرستان درمیان از محل اعتبارات صیانت از جنگل های زاگرس، جنوب و مناطق مرکزی ایران نهالکاری شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: توسعه گیاهان مرتعی، بذرکاری، انجام طرح‌های هلال آبگیر و کاشت نهال با هدف جلوگیری از فرسایش مراتع، کشت گونه‌های مقاوم به شرایط استان و اجرای دیگر […]

۳۰  هکتار جنگل در شهرستان درمیان از محل اعتبارات صیانت از جنگل های زاگرس، جنوب و مناطق مرکزی ایران نهالکاری شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: توسعه گیاهان مرتعی، بذرکاری، انجام طرح‌های هلال آبگیر و کاشت نهال با هدف جلوگیری از فرسایش مراتع، کشت گونه‌های مقاوم به شرایط استان و اجرای دیگر طرح‌های مرتعداری مصوب در اراضی طبیعی استان از جمله برنامه‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در سال‌جاری است.

علیرضا نصرآبادی افزود: در سال مالی ۹۸ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پروژه توسعه جنگل اعم از نهالکاری و بذر کاری در سطح ۱۵۰ هکتار اجرا شد.
وی ادامه داد: این طرح در شهرستان های طبس،خوسف،زیرکوه و قاینات اجرا شده است.
وی با اشاره به اعتبارت اختصاص یافته برای طرح های حفاظت مرتع و جنگل اضافه کرد:از محل اعتبارات طرح ضیافت از جنگل های زاگرس،جنوب و مناطق مرکزی ایران پروژه توسعه جنگل در سطح ۳۰ هکتار در شهرستان درمیان اجرا شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: تولید نهال‌های مقاوم در برابر خشکی و کم آبی از جمله تاغ،بادامشک،اتریپلکس و … برای مقابله با ریزگردها در اراضی بیابانی این شهرستان‌ها از جمله برنامه‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سال‌جاری است.

وی ادامه داد :همچنین از ابتدای امسال تا کنون یک فقره طرح مرتعداری در منطقه چاه بند و چاه محمدی به مساحت ۱۱ هزار و ۳۳۵ هکتار، در دفاتر اسناد رسمی به نمایندگان مجریان مراتع مذکور واگذار شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی افزود، در اجرای ماده ۳ قانون حفاظت و بهره برداری ازجنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و در راستای نیل به مهم‌ترین اهداف سازمانی خود (حفظ، احیاء، اصلاح، توسعه و بهره برداری اصولی از مراتع) و با هدف کاهش فشار فزاینده دام و کاهش بهره برداری متکی به مراتع، اقدام به تهیه و واگذاری طرح‌های مرتعداری کردیم.
وی اضافه کرد: از کل ۲۰۲طرح مرتعداری تهیه شده استان به مساحت ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار هکتار تاکنون ۱۲۴ فقره با مساحت یک میلیون و ۱۳۹ هزار هکتار طی انعقاد قرارداد به نماینده مجریان طرح‌های مرتعداری واگذار شده است.

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=16408

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,526
  • 1,295
  • 1,464,632
  • شنبه _ ۱۰ مهر ۱۴۰۰