6

اعتبار ویژه برای مطالعات آبخیزداری در خوسف

  • کد خبر : 16759
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۴۹
اعتبار ویژه برای مطالعات آبخیزداری در خوسف

صندوق توسعه ی ملی این بار برای انجام مطالعات آبخیزداری در شهرستان خوسف اعتبار ویژه اختصاص داد. اعتبارات صندوق توسعه ی ملی همیشه در راستای اجرای پروژه های بیابان زدایی و آبخیزداری بوده است اما این بار با پیگیری هایی که انجام شد، این صندوق برای اجرای مطالعات آبخیزداری نیز اعتبار اختصاص داده است. رئیس […]

صندوق توسعه ی ملی این بار برای انجام مطالعات آبخیزداری در شهرستان خوسف اعتبار ویژه اختصاص داد.
اعتبارات صندوق توسعه ی ملی همیشه در راستای اجرای پروژه های بیابان زدایی و آبخیزداری بوده است اما این بار با پیگیری هایی که انجام شد، این صندوق برای اجرای مطالعات آبخیزداری نیز اعتبار اختصاص داده است.
رئیس اداره ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف با اعلام این خبر گفت: چهار حوزه برای اجرای مطالعات آبخیزداری مشخص شده است که کارهای مناقصه ی آن تمام شده و مشاور وارد اقدامات اجرایی شده است.
کرباسچی با اشاره به یکی از مصوبات سفر استاندار سابق به خوسف که مربوط به مطالعه ی آبخیزداری درمنطقه بود و البته سازمان مدیریت هیچ اعتباری به آن اختصاص نداد افزود: نیاز شهرستان خوسف به سازه ها و پروژه های آبخیزداری باعث شد پیگیری هایی برای تخصیص اعتبار به فاز مطالعات آبخیزداری انجام دهیم که خوشبختانه این مهم محقق شد.
وی ادامه داد: حوزه های براکوه،بید و شادان فاز یک و فاز دو و حوزه ی ماژان از جمله حوزه هایی هستند که قرار است مطالعات آبخیزداری در آن ها انجام شود.
وی اعتبار مطالعات آبخیزداری در حوزه ی براکوه را ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال،فاز یک شادان یک میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال،فاز دو شادان و ماژان نیز هر کدام یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
کرباسچی با اشاره به اهمیت این چهار حوزه در بحث اجرای پروژه های آبخیزداری گفت: با تخصیص این اعتبارات، مهمترین گام در اجرای پروژه های آبخیزداری که همان مطالعات است انجام خواهد شد.
رئیس اداره ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوسف با اشاره به وجود هفت حوزه ی مهم دیگر برای انجام مطالعات آبخیزداری در این شهرستان افزود: مطالعاتی که قرار است در حال حاضر انجام شود در حوزه ی براکوه ۱۶ هزار و ۸۷۸ هکتار،شادان فاز یک ۱۵ هزار و ۵۵۲ هکتار،فاز دو ۱۹ هزار و ۸۸۸ هکتار و حوزه ی ماژان ۱۶ هزار و ۸۶۹ هکتار است.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=16759

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 7,266
  • 2,478
  • 860,567
  • یکشنبه _ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹