3

اختصاص ۱۴۷ هکتار ار عرصه های منابع طبیعی بیرجند برای توسعه شهرستان

  • کد خبر : 17170
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
اختصاص ۱۴۷ هکتار ار عرصه های منابع طبیعی بیرجند برای توسعه شهرستان

اختصاص ۱۴۷ هکتار ار عرصه های منابع طبیعی بیرجند برای توسعه شهرستان ۱۴۷ هکتار ار عرصه های منابع طبیعی شهرستان بیرجند برای اجرای طرح های توسعه مرکز استان اختصاص یافت. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیرجند  با اشاره به اهمیت حفظ و احیای منابع طبیعی، گفت: ۱۴۷ هکتار از اراضی ملی برای ساخت […]

اختصاص ۱۴۷ هکتار ار عرصه های منابع طبیعی بیرجند برای توسعه شهرستان

۱۴۷ هکتار ار عرصه های منابع طبیعی شهرستان بیرجند برای اجرای طرح های توسعه مرکز استان اختصاص یافت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیرجند  با اشاره به اهمیت حفظ و احیای منابع طبیعی، گفت: ۱۴۷ هکتار از اراضی ملی برای ساخت واحدهای مسکونی در روستاها و واحدهای  تولیدی، صنعتی ، کشاورزی با هدف رونق اقتصادی و اشتغالزایی اختصاص داده شد.

ابراهیم علیپور بيان كرد: یکــی از مهمتریــن اهــداف تملــک اراضــی و تثبیــت عرصه هــای ملــی و دولتــی، عـلـاوه بــر اســتیفای حقــوق دولــت و مــردم،حفــظ و توســعه منابــع طبیعــی تجدیدشــونده، است .

وی اضافه کرد: واگــذاری بخشــی از ایــن عرصه هــا در جهــت گســترش فعالیتهــای کشــاورزی، صنعتــی، خدماتــی، گردشــگری و ســایر فعالیتهــا و برنامه هــای توســعه ای در جهــت رشــد اقتصــادی، تأمیــن امنیـت غذایـی، ایجـاد اشـتغال مولـد و زمینه سـازی بـرای خودکفایـی اسـت.

وی ادامه داد در این راستا طی سال گذشته تاکنون ۷۸   هکتار  از اراضی دولتی در ۳۷ روستای متقاضایی این شهرستان برای ساخت مسکن روستایی  اختصاص یافت.

علیپور با اشاره به رمین هایی که برای طرح هایی که برای احداث واحدهای تولیدی،کشاورزی و صنعتی نیز واگذار می شود گفت: در این زمینه نیز از سال گذشته تا کنون ۶۹ هکتار از اراضی دولتی برای احداث این واحد ها واگذار شده است.

وی ادامه داد: علاقمندان برای ایجاد و توسعة واحدهای دامداری، پرورش طیور ، آبزیان ، صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته به بخش کشاورزی ،  طرحهای اقتصادی زراعی و باغبانیو  طرحهای عمرانی می توانند به امور اراضی تقاضای خود را اعلام تا با همکاری منابع طبیعی زمین مورد نیاز تامین شود.

وی تصریح کرد: ، متقاضی زمین  می توانند با در دست داشتن طرح مصوب تولیدی و کشاورزی به مدیریت امور اراضی مراجعه کنند.

وی در رابطه با درخواست زمین از سوی افراد حقیقی و حقوقی برای فعالیت‌های اقتصادی، اظهار کرد: قبول یا رد واگذاری اراضی به عهده مدیریت اراضی جهادکشاورزی است که افراد به اداره یاد شده مراجعه و نسبت به ارائه درخواست اقدام می‌کنند.

درادامه وی مطرح کرد: پس از تصویب کمیسیون واگذاری و قبل از عقد قرارداد واگذاری زمین پرداخت حقوق عرفی به منابع طبیعی باید توسط متقاضی صورت گیرد تا برای احیاء و اصلاح مراتع منطقه مورد بهره برداری قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=17170

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 14
  • 1,267
  • 1,427,777
  • چهارشنبه _ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰