4

اعتبارات آبخیزداری ۸ برابر شد

  • کد خبر : 17334
  • 03 شهریور 1400 - 12:31
اعتبارات آبخیزداری ۸ برابر شد

با پیگیری و عملکرد خوب استان رقم خورد اعتبارات آبخیزداری ۸ برابر شد عملکرد خوب استان در اجرای طرح های آبخیزداری باعث شد امسال با نگاه ویژه تر به خراسان جنوبی اعتبارات این بخش ۸ برابر شود. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در نشست خبری روز گذشته به مناسبت هفته ی دولت با […]

با پیگیری و عملکرد خوب استان رقم خورد
اعتبارات آبخیزداری ۸ برابر شد
عملکرد خوب استان در اجرای طرح های آبخیزداری باعث شد امسال با نگاه ویژه تر به خراسان جنوبی اعتبارات این بخش ۸ برابر شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در نشست خبری روز گذشته به مناسبت هفته ی دولت با اشاره به تهیه گزارش های توجیهی و عملکردی توسط این اداره کل و ارسال آن به مقامات کشورگفت: عملکرد مطلوب در اجرای طرح های آبخیزداری باعث شد اعتبارات ویژه ای از جزوء ۳ جدول ۱۷ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور (اقدام ملی محرومیت زدایی) به این امر اختصاص یابد.
علیرضا نصرآبادی افزود: گزارشاتی که از عملکرد مطلوب اجرای سازه های آبخیزداری در احیای قنوات و مهاجرت معکوس حتی در نقاط مرزی داشتیم نقطه ی عطفی در تصمیمات کشوری برای توجه به مقوله آبخیزداری بود.
وی با اشاره به اعتبارات محرومیت زدایی در بخش آبخیزداری اضافه کرد: ابتدا برای کل کشور این اعتبار هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود.
به گفته ی وی با پیگیری هایی که از استان انجام شد، و بازدید مسئولان کشوری از سازه های نوار مرزی کلید افزایش اعتبارات محرومیت زدایی بخش آبخیزداری کشور دوباره چرخید.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اعلام کرد: این اعتبارات کشوری به دو هزار میلیارد تومان افزایش یافت و سهم هر استان به نسبت افزایش چشمگیری پیدا کرد.
نصرابادی گفت: اعتبارات آبخیزداری استان از این سرفصل هم اکنون به ۹۹ میلیارد تومان رسیده است.
وی با اشاره به سفر معاون آبخیزداری کشور در ابتدای امسال و قول سه برابر شدن اعتبارات ما در این حوزه افزود: سر جمع اعتبارات آبخیزداری خراسان جنوبی در سال جاری به ۱۲۳ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال گذشته رشد ۸ برابری داشته است.
نصرآبادی با توجه به درخواست های زیاد مردم در شهرستان های مختلف برای اجرای سازه های آبخیزداری گفت:به طور حتم آبخیزداری تنها راه نجات استان از بحران خشکسالی و سازگاری با پدیده های طبیعی و اقلیمی است.
وی ادامه داد: طی سال های گذشته مردم با دیدن احیای قنات هایشان طالب اجرای بیشتر این سازه ها در استان شدند.
۲۱ پروژه در هفته ی دولت
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنـوبی درباره ی پروژه های هفته ی دولت نیز گفت:۲۱ پروژه در بخش های آبخیزداری،مدیریت مناطق بیابانی، توسعه جنگل و… آماده بهره برداری است.
نصرآبادی اضافه کرد:این پروژه ها با اعتبار بیش از ۳۸ میلیارد تومان اجرا شده و ۵۰ روستا و آبادی از مزایای آن بهره مند می شوند.
به گفته ی وی بیش از ۶۰ منبع آبی و جمعیت ۱۳ هزار نفر (بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ خانوار)با اجرای این سازه ها تحت تاثیر قرار می گیرند.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=17334

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,519
  • 2,282
  • 2,033,179
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱