3

افزایش مجدد اعتبارات مقابله با بیابانزایی خراسان جنوبی با نگاه ویژه

  • کد خبر : 17361
  • 15 شهریور 1400 - 10:40
افزایش مجدد اعتبارات مقابله با بیابانزایی خراسان جنوبی با نگاه ویژه

سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با توجه به کسب رتبه ی نخست استان در طرحهای مقابله با بیابانزایی برای عملکرد مطلوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اعتبارت مقابله با بیابانزایی استان را مجدد افزایش داد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: عملکرد خوب استان در بحث های مقابله […]

افزایش مجدد اعتبارات مقابله با بیابانزایی خراسان جنوبی با نگاه ویژه افزایش مجدد اعتبارات مقابله با بیابانزایی خراسان جنوبی با نگاه ویژه
سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با توجه به کسب رتبه ی نخست استان در طرحهای مقابله با بیابانزایی برای عملکرد مطلوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اعتبارت مقابله با بیابانزایی استان را مجدد افزایش داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: عملکرد خوب استان در بحث های مقابله با بیابانزایی باعث شد خراسان جنوبی در این بخش رتبه نخست کشوری را در برنامه های سال ۱۳۹۹ به دست آورد. که جایگاه استان در تخصیص اعتبارات مقابله با بیابانزایی را نیز مجدد افزایش داد.

علیرضا نصرآبادی با اشاره به عملکرد استان در بحث های مقابله با بیابانزایی گفت: سال گذشته برای انجام این فعالیت ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و درآمد عمومی بیش از ۷۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب داشتیم که به طور کامل تخصیص یافت.

وی افزود: تمام فعالیت های انجام شده در این حوزه شامل نهالکاری،مدیریت هرزآب،آبیاری سنواتی ،اجرای سیستم های چرایی و قرق،ساماندهی و کنترل چرای ، مالچ پاشی و … است که حتی بیشتر از حجم و اعتبارمصوب سال گذشته اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: این عملکرد خوب باعث شد برای سال ۱۴۰۰ در بخش مقابله با بیابانزایی رقم ۹۹ میلیارد تومان برای استان مصوب شود.

وی در ادامه با اشاره به کسب رتبه ی نخست کشوری در اجرای فعالیت های مقابله با بیابانزایی و با توجه به پیگیری بعمل آمده و ضرورت توسعه طرح های مقابله با بیابانزایی در استان، اعلام کرد: با نظر مساعد سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور مجدد این اعتبار افزایش پیدا کرد .

وی اعلام کرد: اعتبار مشخص شده برای استان در سال ۱۴۰۰ که ۹۹ میلیارد تومان تعیین شده بود مجدد ۱۳ میلیارد تومان افزایش یافت، بر این اساس اعتبارت استان در سال جاری برای فعالیت های مقابله با بیابانزایی ۱۱۳ میلیارد تومان خواهد بود.

نصرآبادی همچنین با اشاره به اعتبارات مطلوبی که در بخش آبخیزداری نیز تعیین شده گفت: سرجمع اعتبارت ملی پیش بینی شده استان در بخش آبخیزداری و مقابله با بیابانزایی به رقم بی سابقه ی ۲۳۶ میلیارد تومان رسید.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=17361

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 735
  • 1,281
  • 2,022,084
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱