6

بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزه

  • کد خبر : 176
  • 24 مهر 1391 - 10:38
بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزه

به منظور آشنايي همكاران با نحوه بهره برداري از گياه آنغوزه و رويشگاه هاي اين گياه ارزشمند دارويي جمعي از همكاران اداره كل از رويشگاه آنغوزه رومشتيك منطقه پسكوه قاينات بازديد نمودند.در اين بازديد كه معاونين اداره كل نيز حضور داشتند رئيس اداره بهره برداي اداره كل در خصوص نحوه بهره برداري و احيا اين […]

بازديد آنغوزه بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزهبه منظور آشنايي همكاران با نحوه بهره برداري از گياه آنغوزه و رويشگاه هاي اين گياه ارزشمند دارويي جمعي از همكاران اداره كل از رويشگاه آنغوزه رومشتيك منطقه پسكوه قاينات بازديد نمودند.
در اين بازديد كه معاونين اداره كل نيز حضور داشتند رئيس اداره بهره برداي اداره كل در خصوص نحوه بهره برداري و احيا اين گياه گفت: پس طي فرايند مزايده و انتخاب بهره بردا براي هر طرح، بهره بردار هر منطقه نسبت به برداشت محصول با نظارت اداره كل اقدام مي نمايد وي ادامه دادداين بهره بردار موظف است در زمان مناسب برابر با پروژه هاي پيش بيني شده در طرح و با نظارت مستقيم منابع طبيعي عمليات احياي رويشگاه را به انجام رساند.

بازديد بهره برداري آنغوزه بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزهآقاي مهندس پور عباس با بيان اینکه از شيرابه این گياه بيش از ۶۰۰ نوع دارو و ۶۰ نوع علف کش به دست میآید ، گفت: گياه آنغوزه در طول عمرش فقط یک بار گل میدهد و سپس از بين میرود. وي گفت این گياه کوهستانی در استانهای فارس ، خراسان جنوبي ، سيستان و بلوچستان و کرمان و اصفهان رشد می کند و دارای خو اص ضد انگلی ، آرام بخشی ، مسکن و مليّن است و برای درمان صرع نيز کاربرد دارد.

پس از اين بازديد همكاران از پرو»ههاي بيابانزدايي اين منطقه نيز بازديد نموده و با توضيحات رئيس اداره بيابانزدايي استان از نزديك با عمليات بيابانزدايي  آشنا شدند . در اين بازديد همچنين همكاران نحوه تكثير و كشت گونه محلي قره داغ را مشاهده نمودند.

foetida بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foetida 1 بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزه

 

 

 

 

 

 

 

 b biyaban بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزه

 

 

 

 

 

 

b biyaban1 بازديد معاونين و جمعي از همكاران از طرح بهره برداري و احياء آنغوزه

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=176

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 21
  • 1,267
  • 2,109,073
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱