1

۵۴۱ پرونده برای متخلفان منابع طبیعی استان تشکیل شد

  • کد خبر : 17747
  • 21 فروردین 1401 - 13:14
۵۴۱ پرونده برای متخلفان منابع طبیعی استان تشکیل شد

  سال گذشته ۵۴۱ پرونده در زمینه های مختلف برای متخلفان منابع طبیعی استان تشکیل شد. مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: این تعداد پرونده ها در زمینه  قاچاق چوب، تعرض به اراضی ملی ، زغال چوب و چرای بی رویه دام بوده است. علیرضا نصرابادی افزود: این تعداد پرونده در برخی بخش ها مانند برداشت […]

 

سال گذشته ۵۴۱ پرونده در زمینه های مختلف برای متخلفان منابع طبیعی استان تشکیل شد.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: این تعداد پرونده ها در زمینه  قاچاق چوب، تعرض به اراضی ملی ، زغال چوب و چرای بی رویه دام بوده است.

علیرضا نصرابادی افزود: این تعداد پرونده در برخی بخش ها مانند برداشت محصولات فرعی نسبت به سال ۹۹ افزایش و در برخی بخش ها مانندماده ۴۲  کاهشی بوده است.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۰ تخلف ماده ۴۸ مربوط به برداشت محصولات فرعی ۲۴ پرونده به وزن حدود ۶ تن تشکیل شد،اما در سال ۹۹ تنها ۹ پرونده با وزن بیش یک تن داشتیم.

وی در این باره توضیح داد: دلیل افزایش محصولات فرعی در سال ۱۴۰۰ کشف گونه کما بوده که به دلیل بارندگی اواخر سال، رشد این گونه ی گیاهی بیشتر بود.و به نسبت برداشت نیز افزایش یافت، اما در سال ۹۹ به دلیل خشکسالی حمل گونه کما انجام نشده است.

وی با اشاره به تشکیل ۱۵۸ پرونده در بحث ماده ۵۰ (چرای غیر مجاز)برای سال ۱۴۰۰گفت:این تخلف نسبت به سال ۹۹ ،که ۲۴۵ پرونده داشتیم ۳۶ درصد کاهش داشته است.

نصرآبادی افزود: سال گذشته ۱۲۹ فقره پرونده ماده ۵۵(تخریب و تصرف )به مساحت ۱۳۰ هکتار ،۹۸ پرونده خلع ید به مساحت ۲۵۰ هکتار و ۱۱۲ پرونده رفع تصرف به مساحت ۱۹۵ هکتار تشکیل و رسیدگی شد.

وی با اشاره به تعداد پرونده های ماده ۴۲(قطع و آسیب به درختان)گفت: در سال گذشته ۱۴ پرونده تشکیل شد که نسبت به  سال ۹۹ با ۱۹ پرونده ۲۶ درصد کاهش داشتیم.

وی تصریح کرد: چوب توقیفی،از نوع تاغ در سال ۹۹ چهار تن بوده که در سال ۱۴۰۰ به میزان یازده تن افزایش یافته است که دلیل این افزایش تبدیل چوب تاغ به زغال و قیمت چشم گیر زغال تاغ است،همچنین زغال کشف شده در سال ۹۹ هفت تن بوده که به صورت غیر مجاز حمل می شد،اما در سال ۱۴۰۰ به ۱۴۰ کیلو گرم کاهش یافت که دلیل آن اخذ مجوز بابت فعالیت کوره های زغال و اینکه هر گونه جابجایی محموله زغال با مجوز ادارات منابع طبیعی شهرستانها است.

 

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=17747

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,505
  • 2,282
  • 2,033,165
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱