5

ایران رتبۀ اوّل ارائۀ گزارش کشوری مقابله با بیابان زایی را كسب كرد

  • کد خبر : 187
  • 29 آبان 1391 - 4:47
ایران رتبۀ اوّل ارائۀ گزارش کشوری مقابله با بیابان زایی را كسب كرد

به گزارش واحد هماهنگی آسیا و اقیانوسیه دبیرخانه کنوانسیون مقابله با بیابان زایی ملل متحد مستقر در بانکوک، ج.ا.ایران به عنوان اولین کشور ارائه دهنده پنجمین گزارش کشوری دوره ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به دبیرخانه کنوانسیون مقابله با بیابان زایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه معرفی شد. علاوه بر رعایت زمان بندی درگزارش پنجم کشوری، این گزارش از […]

UNCCD کنوانسیون مقابله با بیابان زایی ایران رتبۀ اوّل ارائۀ گزارش کشوری مقابله با بیابان زایی را كسب كردبه گزارش واحد هماهنگی آسیا و اقیانوسیه دبیرخانه کنوانسیون مقابله با بیابان زایی ملل متحد مستقر در بانکوک، ج.ا.ایران به عنوان اولین کشور ارائه دهنده پنجمین گزارش کشوری دوره ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به دبیرخانه کنوانسیون مقابله با بیابان زایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه معرفی شد.

علاوه بر رعایت زمان بندی درگزارش پنجم کشوری، این گزارش از جنبه های ذیل نیز حائز اهمیت می باشد:
– ارتقای شاخص های عملکردی ج. ا. ایران در زمینه مقابله با بیابان زایی، تخریب سرزمین و اثرات خشکسالی نسبت به گزارش دور قبل از جمله آگاهی های عمومی، مشارکت مردمی, همکاری های فرابخشی، همکاری با نهاد های بین المللی، افزایش طرحها و اعتبارات مربوطه و نظایر آن.
– افزایش قابل توجه کمی و کیفی برنامه ها و پروژه های مرتبط با مقابله و کنترل بیابان زایی، تخریب سرزمین و اثرات خشکسالی ( ۶۸ برنامه کلان ملی و استانی) و اعتبارات تخصصی نسبت به دور قبل.
– افزایش قابل توجه مشارکت سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی در فرآیند تدوین گزارش نسبت به دور قبل.
– ارائه عملکرد شاخص های اثر بخشی برنامه های مقابله با بیابان زایی، تخریب سرزمین و اثرات خشکسالی در فقر زدایی و افزایش پوشش گیاهی که در گزارش دور قبل وجود نداشته است.

ضمناً به نقل از آقای یانگ یولین مسئول واحد آسیا و اقیانوسیه تنها ۵۰ درصد کشورهای منطقه ( ۲۲ کشور) گزارش خود را در فرصت تعیین شده ارسال کرده اند. این در حالی است که ج.ا.ایران اولین کشوری است که گزارش ملی خود را در زمان مقرر و با کیفیت و کمیت مطلوب تهیه و ارسال نموده است.

شایان ذکر است، تیمی متشکل از نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه ملی بیابان زدایی تحت نظارت و هدایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که مسئولیت نهاد هماهنگ کننده ملی کنوانسیون را در کشور بر عهده دارد، در طول چند ماه تلاش بی وقفه موفق به تدوین پنجمین گزارش کشوری و تصویب آن در کارگروه ملی بیابان زدایی به ریاست جناب آقای مهندس اورنگی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گردیدند.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=187

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 392
  • 882
  • 2,110,326
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱