7

هزینه‌ ۲۰ میلیاردي در طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری

  • کد خبر : 191
  • 21 آذر 1391 - 5:54
هزینه‌ ۲۰ میلیاردي در طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی در بازدید استاندار خراسان‌جنوبی از طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری شهرستان خوسف اظهار کرد: تا كنون بيش از ۲ میلیارد تومان برای طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری شهرستان خوسف هزينه شده است. شریفی با اشاره به مساحت تقریبی شهرستان خوسف که ۱۶ میلیون هکتار است، تصریح کرد: سطح اراضی تحت تأثیر […]

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري خراسان جنوبي هزینه‌ 20 میلیاردي در طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماریمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی در بازدید استاندار خراسان‌جنوبی از طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری شهرستان خوسف اظهار کرد: تا كنون بيش از ۲ میلیارد تومان برای طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری شهرستان خوسف هزينه شده است.

شریفی با اشاره به مساحت تقریبی شهرستان خوسف که ۱۶ میلیون هکتار است، تصریح کرد: سطح اراضی تحت تأثیر فرسایش بادی این شهرستان نیز ۱۱۱ هزار و ۹۵۸ هکتار است.

وی اضافه کرد: از این میزان ۹۲ هزار و ۱۲۳ هکتار در کانون‌های فرسایش بادی خور، مختاران و سرچاه عماری قرار دارند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مساحت طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری ۹۸ هزار هکتار در قالب شش روستا است، گفت: یک‌هزار و ۱۳۱ نفر در قالب ۲۶۸ خانوار از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

شریفی اظهار کرد: بیش از ۱۲ هزار واحد دامی اعم از بز، گوسفند و شتر از این تولید علوفه و مزایای این طرح استفاده می‌کنند.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش و کنترل فرسایش بادی و تثبیت و پایداری در کانون‌ها عنوان کرد و افزود: افزایش توان اکولوژیکی منطقه، تلطیف هوا، اشتغال‌زایی، افزایش درآمد و جلوگیری از مهاجرت از دیگر اهداف اجرای طرح بیابان‌زدایی سرچاه عماری است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی اظهار داشت ۹۵ درصد مساحت خراسان‌جنوبی جزء عرصه‌های طبیعی است و خراسان‌جنوبی با ۴ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۱۳۹ هکتار رخساره بیابانی، ششمین استان بیابانی کشور است.

حبیب الله شریفی ادامه داد: از مجموع مساحت استان ۵ میلیون هکتار آن در معرض تهدید فرسایش بادی قرار دارد.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=191

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 2,828
  • 595
  • 1,956,662
  • سه شنبه _ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱