18

پروژه ترسیب کربن الگویی موفق برای سایر کشورهاست

  • کد خبر : 196
  • 05 دی 1391 - 16:34
پروژه ترسیب کربن الگویی موفق برای سایر کشورهاست

استاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه بین المللی ترسیب کربن در سربیشه با هدف احیای مراتع و بیابانزدایی، الگویی موفق برای سایر کشورهای منطقه و جهان است. “قهرمان رشید” دوشنبه شب در دیدار با نماینده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران افزود: این پروژه در فاز دوم با کیفیت مناسب و مشارکت مردمی در […]

دیدار نماینده مقیم سازمان ملل متحد با استاندار خراسان جنوبی پروژه ترسیب کربن الگویی موفق برای سایر کشورهاستاستاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه بین المللی ترسیب کربن در سربیشه با هدف احیای مراتع و بیابانزدایی، الگویی موفق برای سایر کشورهای منطقه و جهان است. “قهرمان رشید” دوشنبه شب در دیدار با نماینده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران افزود: این پروژه در فاز دوم با کیفیت مناسب و مشارکت مردمی در ۴۰ روستای شهرستان سربیشه در حال اجرا می باشد.

 

وی، مشارکت توده های مردمی بویژه زنان را یکی از شاخصه ها بارز و ویژگیهای پروژه بین المللی ترسیب کرین دانست و گفت: همکاری متقابل ایران، برنامه عمران سازمان ملل متحد و مردم و سایر مسئولان دست اندارکار در خراسان جنوبی از جمله منابع طبیعی، جهاد کشاوری و فرمانداری، فرصت مناسبی را برای پیشرفت این پروژه بوجود آورده است.

رشید یادآور شد: پروژه ترسیب کربن در سربیشه تاکنون پیشرفت خوبی در زمینه بیابانزدایی و احیای مراتع و استانداردهای بین المللی داشته است.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: مشارکت مردمی و ارتباط تنگاتنگی که در پروژه ترسیب کرین بین آنها و مسئولان برقرار شده موجب توسعه انسانی، حفاظت پایدار و احیای مراتع گردیده است.

وی پروژه ترسیب کربن را یکی از پروژه های مهم در راستای توسعه اقتصادی و انسانی دانست و اضافه کرد: آماده همکاری برای تعمیم این پروژه به تمام شهرستانها، استانها و حتی منطقه و دنیا هستیم.

وی با بیان اینکه انتظار داریم این همکاریهای با برنامه عمران سازمان ملل متحد ادامه داشته باشد، گفت: اجرای پروژه ترسیب کربن برای همه کشورهای دنیا یک ضرورت است که می تواند به مرحله اجرا گذشته شود و ما این آمادگی را داریم تا همکاری های لازم را به انجام برسانیم.

رشید به تقاضای استانهای همجوار خراسان جنوبی برای اجرای این طرح در استانهای خود اشاره کرد و افزود: این طرح نمونه مشارکت واقعی مردم بویژه زنان در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی است که از شاخص های بازر دموکراسی در دنیا محسوب می شود.

وی احیای مراتع و رونق اقتصادی را از دیگر ویژگی های اجرای این پروژه دانست و گفت: توسعه انسانی که همواره یکی از شاخص های مهم و مورد توجه سازمان ملل متحد می باشد به خوبی در این پروژه قابل مشاهده است.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=196

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,568
  • 1,288
  • 2,095,297
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱