9

پروژه ترسیب کربن موفق ترین پروژه سازمان ملل در ایران

  • کد خبر : 197
  • 05 دی 1391 - 18:11
پروژه ترسیب کربن موفق ترین پروژه سازمان ملل در ایران

نماینده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت: پروژه ترسیب کربن با هدف بیابازدایی و احیای مراتع به عنوان موفق ترین پروژه سازمان ملل متحد در ایران، قابلیت تعمیم به سایر نقاط ایران و کشورهای منطقه و جهان را دارد. ˈبالا سوبر امانیام مورالیˈ دوشنبه شب در دیدار با استاندار خراسان جنوبی ، […]

پروژه ترسیب کربن موفق ترین پروژه سازمان ملل پروژه ترسیب کربن موفق ترین پروژه سازمان ملل در ایراننماینده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت: پروژه ترسیب کربن با هدف بیابازدایی و احیای مراتع به عنوان موفق ترین پروژه سازمان ملل متحد در ایران، قابلیت تعمیم به سایر نقاط ایران و کشورهای منطقه و جهان را دارد. ˈبالا سوبر امانیام مورالیˈ دوشنبه شب در دیدار با استاندار خراسان جنوبی ، پیشرفت این پروژه را بر اساس بازدیدی که طی دو روز اخیر از شش روستای مرتبط با پروژه داشته، بسیار عالی اعلام کرد.

 

وی گفت: برای نخستین بار در منطقه و دنیا، پروژه ای موفق شده که موضوع بسیار مهم توسعه در بحث حفاظت و منابع طبیعی، درآمد زایی و اشتغال برای مردم را به هم ارتباط دهد و الگوسازی کند.

مورالی ادامه داد: این پروژه نمایانگر همکاریهای مثبت و سازنده ای بین دولت یک کشور ، سازمان ملل متحد و مردم است که این همکاری سه جانبه خود الگویی است که در این پروژه مشاهد شده و قابل تعمیم می باشد.

وی افزود: پروژه ترسیب کربن در سربیشه استان خراسان جنوبی موفق شده ارتباط معقول و پایداری را بین محیط زیست و منابع طبیعی با مسائل توسعه اقتصادی و اجتماعی برقرار کند که این مهم می تواند به عنوان الگو به سایر کشورها معرفی شود.

نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران گفت: در حال حاضر یک تفاهم نامه همکاریهای پنج ساله با دولت جمهوری اسلامی ایران داریم که در آن سهم امکانات مالی سازمان ملل متحد سالانه حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار است.

مورالی اضافه کرد: برای نخستین بار در یک پروژه برنامه عمران سازمان ملل متحد، مشارکت مردمی نهادینه شده که این را با توجه به گفته های مردم در محل اجرا، باید یک مشارکت واقعی نامید.

وی ادامه داد: در این پروژه مردم با مسئولان ارتباط کامل و صمیمانه داشتند که این یکی از دلائل موفقیت این پروژه می باشد.

مورالی ، نقش توسعه ای و مشارکت بسیار زیاد زنان در اجرای این پروژه را یکی دیگر از ویژگیهای آن ذکر کرد و گفت: در این پروژه گروه های توسعه روستایی مختص زنان در کسب و کار وجود دارد.

وی اضافه کرد: در پروژه ترسیب کرین، برای نخستین بار یک پروژه مشترک برنامه عمران سازمان ملل متحد با کشوری دیگر موفق شده که شاخص توسعه انسانی را بسنجد و مستند کند و این فرصتی مناسب برای بررسی تاثیرات این پروژه در این شاخص می باشد.

وی با بیان اینکه برنامه عمران سازمان ملل متحد با توجه به موفقیت این پروژه حمایتهای خود را از آن ادامه خواهد داد یادآور شد: این پروژه فرصتی مناسب برای نشان دادن همکاری بین دولتها ، سازمان ملل متحد و مردم است که می تواند توسعه پایدار را تضمین کند.

نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران بر گسترش پروژه ترسیب کربن به تمام شهرستان محل اجرای آن و سایر نقاط ایران تاکید کرد و گفت: تلاش می کنیم این الگوی موفق و فرایندی را که در این الگو شکل گرفته به سایر کشورهای جهان معرفی کنیم.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=197

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 63
  • 1,687
  • 2,100,365
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱