خطر گاز‌های گلخانه‌ای با درختکاری رفع می‌شود

hadarbadiرئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تغییر اقلیم یا گرمایش زمین به خاطر گاز‌های گلخانه‌ای است که این مشکل با درختکاری و حفظ محیط زیست قابل جبران است.  هادربادی ظهر امروز در مراسم روز ملی درختکاری در جمعی از مدیران دستگاه‌های اظهار کرد: یکی از مصادیقی که حتی بعد از مرگ هم انسان از آن بهره‌مند می‌شود درختکاری است.

وی در ارتباط با سه چالش پیش روی بشر تصریح کرد: کمبود آب شیرین، تغییر اقلیم و بیابان‌زدایی سه تهدید عمده است که محیط زیست و زیستن را به خطر می‌اندازد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: تنها یک درصد آب جهان شیرین است که همین مقدار کم هم به دلیل استفاده نامناسب مورد تهدید جدی است.

هادربادی با اشاره به تغییر اقلیم افزود: تغییر اقلیم یا گرمایش زمین به خاطر گاز‌های گلخانه‌ای است که این مشکل با درختکاری و حفظ محیط زیست قابل جبران است.

این مسئول در ارتباط با چالش بیابان‌زایی اضافه کرد: بیابان‌زایی ۱۱۰ کشور جهان را گریبان‌گیر کرده و حفظ منابع آب، خاک و محیط زیست در راستای حفظ محیط زیست مهم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اذعان داشت: شاخص‌های توسعه اقتصادی کشورها فقط توسعه اقتصادی نیست بلکه در کنار آن شاخص توسعه انسانی مهم است که در سه بعد آموزشی، سلامت امید به زندگی و شاخص تولید ناخالص داخلی(GDP) است.

هادربادی با بیان اینکه منابع طبیعی در توسعه کشور و جوامع حائز اهمیت است، اظهار کرد: هر هکتار برای ۱۰ نفر تولید اکسیژن دارد و در خراسان جنوبی مرتع، جنگل و پوشش گیاهی با توجه به هزینه‌ای که دارد از سایر موارد مهمتر است و نقش مهمی در نفوذ آب دارد.

وی با اشاره به اینکه ایران سه برابر مجموع اروپا تنوع گونه‌های گیاهی دارد، تصریح کرد: منبع اصلی گیاهان دارویی جنگل‌ها هستند که باید در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری شود، زیرا سلامت انسان و نوعی ثروت محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه جنگل محل اقتصادی، محل سلامت و اشتغال است، گفت: زمین‌های خراسان جنوبی منبع خوبی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال است.

این مسئول با اشاره به سخن مقام معظم رهبری متذکر شد: حفظ منابع طبیعی حیاتی است و منابع طبیعی یک ثروت و میراث ماندگار و بستری برای توسعه پایدار محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *