24

دو میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی برای کشاورزی واگذار شده است

  • کد خبر : 3015
  • 18 بهمن 1395 - 15:53
دو میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی برای کشاورزی واگذار شده است

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها٬ مراتع و آبخیزداری گفت: طی سال های گذشته تاکنون دو میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی برای کشاورزی واگذار شده است. نگهدار اسکندری، مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی در بیرجند اظهار کرد: منابع […]

دو میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی برای کشاورزی واگذار شده استمدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها٬ مراتع و آبخیزداری گفت: طی سال های گذشته تاکنون دو میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی برای کشاورزی واگذار شده است. نگهدار اسکندری، مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی در بیرجند اظهار کرد: منابع طبیعی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه کاهش منابع آبی و افزایش بیابان اهمیت عملکرد منابع طبیعی را افزایش داده است، تصریح کرد: عدم توجه جامعه به منابع طبیعی ما را دچار مشکلات زیادی کرده است. اسکندری گفت : از سال گذشته تاکنون یک میلیون هکتار از ۱۵ تالاب کشور به محلی برای پدیده گرد و غبار تبدیل شده است.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر این مسئله  که در سطح کشور ۵.۳ میلیارد هکتار مراتع داریم، اظهار کرد: ۵۰ درصد از گوشت قرمز وابسته به این مراتع است. وی گفت : همچنین بیش از ۱۵ میلیارد خانوار از این مراتع بهره مند می‌شوند.

اسکندری با اشاره به اینکه دو هزار و ۳۰۰ گونه گیاه دارویی در کشور تولید می شود، اذعان کرد: باید در راستای حفظ منابع طبیعی تلاش  بیش از پیش داشته باشیم.

وی ادامه داد: منابع طبیعی در عرصه حفاظت فیزیکی از منابع طبیعی ۱۴ شهید و ۴۵۰ جانباز را تقدیم  کشور اسلامی ایران کرده است.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری  بیان کرد: توجه به منابع آبی بسیار حائز اهمیت است و فرهنگ حفظ منابع طبیعی باید به یک فرهنگ بومی تبدیل شود.

اسکندری با یاد آوری اینکه تکریم به ارباب رجوع، اعتماد به نظام است، تاکید کرد: همچنین رعایت قوانین و مقررات باید در دستگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها٬ مراتع و آبخیزداری تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه وظایفی را برای این سازمان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه بنا بر این تعهدات، ۸۱۵ هزار هکتار از اراضی ایران جنگل کاری می شود، ادامه داد: همچنین ۱۰ میلیون هکتار نیز آبخیز داری می‌شود.

اسکندری عنوان کرد: بیابان زدایی ۱.۲ میلیون هکتار به خصوص در کانون های بحرانی و احیای پوشش در ۱۰ میلیون هکتار از مراتع کشور را از دیگر وظایف و تعهدات در برنامه ششم توسعه برشمرد و گفت: با توجه  به مشکلات مابین مردم و منابع طبیعی، هر ساله ۱۰ درصد از مشکلات مردم را برطرف می‌کنیم

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=3015

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 56
  • 1,687
  • 2,100,358
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱