خبرنگاران عالترین ملاک و معیار آگاهی جوامع خویش اند

روز خبرنگار۱۷ مرداد یاداور گلچین مصادیقی ازخبرنگاری که این حرفه را در تاریخ انقلاب اسلامی معنا کرد(زنده یاد شهید صارمی) این اسطوره های نگارش و این نماد های گفتمان همواره با مردم اند و برای مردم،نفسشان و خواستگاه و مطالباتشان با انتظارات اقشار و ملت ها گره خورده است،رسالتشان حساس و سنگین است.

خبرنگار خود یک رسانه است و شناسنامه و اسناد زنده یک سیستم رسانه است آگاهی و پرسشگری جزء ذات کاری اوست، پیشه روزمره اش و دغدغه لحظاتش تثبیت حاکمیت مردم بر دستگاه اجرایی است، عدالتجو و متعهد است؛تولید مطالبه می کند و پاسخ مطالبات را جستجو می کند، جراح و کالبد شکاف بی ادعاست.

خبرنگاران در هر عرصه ای پیشگام و پیام آور صدیق افکار عمومی اند و گهگاه که خود قربانی میشوند برد و پیامشان همچون قلمشان جامعه پسند است. بیجا نیست اگر بگوئیم خبرنگاران زبان و حلقوم زنان و کودکان غزه و امثال غزه اند ،خبرنگاران کتابت پر تصویر مظلومیت فلسطین و امثال فلسطین اند.

آنان تصویری بزرگ آنسوی قطره های اشک فرزندان مجروح و آواره ی قدس عزیزند؛ هنرمندان و ادبای زنده و روشن باز تعریف حقوق بشرند. این پیکار جویان عرصه فرهنگ تلاش کرده اند تا با فریاد ، تصویر، تحلیل و گزارشات زنده و مستند و پرده برداری از اعمال ضدانسانی طی نیم قرن گذشته از مرگ آفرینی تمام عیار هیرو شیما تا غصب سرزمین های فلسطین و جنگ غزه نقش استکبار جهانی را در قتل و غارت اقسانقاط جهان به نسل جدید معرفی نماید.

روزشان ماندگار و مبارک و به امید اینکه فعالیت های این قشر بیش از پیش به باور بایسته رسیده و به حقیقت از آنان تقدیر گردد. و راهشان گرامی باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *