جهاد دانشگاهی مي تواند بازوی توانمند دستگاه های اجرایی باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ديدار با سرپرست جهاد دانشگاهي استان گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توانمند یاد کرد و گفت: دیدگاه مقام معظم رهبری در این خصوص یک حجت محسوب می‌شود.

شریفی با اشاره به نیاز استان در زمینه‌های مختلف پژوهشی، فرهنگی و آموزشی گفت: انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی با ظرفیت‌های در اختیار بتواند بازوی توانمند دستگاه های اجرایی باشد.

وی بر ارایه آموزش ها و پژوهش های کاربردی تاکید کرد و افزود: در این زمینه جهاد دانشگاهی یک نهاد معتمد و شناخته شده است.

با رویکرد فعلی جهاد دانشگاهی به انجام کارهای بزرگ در استان می‌توان امیدوار بود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن در خراسان جنوبی از موفقیت‌های اخیر منابع طبیعی بوده است، گفت: البته نیازهایی نیز وجود دارد که انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی به روند اجرای موفق این پروژه کمک کند.

شریفی گیاهان دارویی را از نقاط مشترک منابع طبیعی و جهاد دانشگاهی دانست و گفت: در این زمینه استفاده از تجربیات دو نهاد و پژوهش های کاربردی می تواند به توانمند شدن این ظرفیت استان کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: قطعا با رویکرد فعلی جهاد دانشگاهی و ابزارهای قوی که در اختیار دارد می توان انجام کارهای بزرگ در حوزه های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی استان امیدوار بود.

تحقیقات باید در خدمت عوامل اجرایی قرار گیرد

یاری مدیر اجرایی پروژه ترسیب کربن نیز در این جلسه ضمن ارایه معرفی از این پروژه بزرگ اظهار داشت: در زمینه تحقیقات نیازهایی در این پروژه ها احساس می شود که از جهاد دانشگاهی انتظار همکاری و کمک داریم.

یاری با تاکید بر اینکه تحقیقات باید در خدمت عوامل اجرایی قرار گیرد گفت: قطعا با وجود جهاد دانشگاهی که از نهادهای مورد اعتماد دستگاه‌های اجرایی است در این زمینه به موفقیت خواهیم رسید.

وی مشارکت و توانمندسازی جوامع محلی را یکی از اهداف مهم پروژه‌های بین المللی چون ترسیب کربن دانست و گفت: در زمینه شناسایی طرح‌های اقتصادی حوزه منابع طبیعی و آموزش روستاییان در کنار دانش بومی هر منطقه می توان از ظرفیت های علمی و پژوهشی جهاد دانشگاهی استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های منابع طبیعی انجام شود، می‌توان در استان و حتی کشور تعمیم داد.

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، پژوهش‌های پشت ویترینی را از معضلات مهم جامعه علمی کشور دانست و گفت: جهاد دانشگاهی به دنبال روند تجاری‌سازی پژوهش‌های استان است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، محمد قادری قادری در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی استان و مدیر اجرایی پروژه ترسیب کربن ضمن بیان این مطلب بر توجه جدی در حوزه پژوهش و آموزش تاکید کرد.

وی پژوهش، آموزش و فرهنگ را حوزه‌های فعالیت جهاد دانشگاهی دانست و افزود: تاکنون جهاد دانشگاهی در سطح کشور توانسته کارنامه قابل قبول از خود ارایه دهد و می‌تواند در سطح استان خراسان جنوبی نیز نگاه رو به رشد مدیریت کشوری را دنبال کند.

ارتباط متقابل و تعامل دو طرفه مهمترین عامل موفقیت دستگاه‌های اجرایی

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی وجود پژوهشکده‌های چون رویان را گواه بر این ادعا عنوان و اظهار کرد: امروز موسسات، سازمان‌ها و پژوهشکده‌های قدرتمندی در دل جهاد دانشگاهی رشد یافته که در سطح بین المللی نیز مطرح هستند.

قادری بر لزوم شناسایی نیازهای دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: جهاددانشگاهی با ایجاد پل ارتباطی بین حوزه‌های مختلف جامعه می‌تواند این نیازها را با استفاده از توانمندی‌های نخبگان استان برطرف کند.

وی ارتباط متقابل و تعامل دو طرفه را از مهمترین عوامل موفقیت در زمینه‌های مختلف دانست و افزود: جهاد دانشگاهی به هیچ وجه قصد دخالت در امور اجرایی سایر نهادها ندارد، بلکه می‌تواند از ظرفیت‌های موجود خود در راستای توانمند شدن استان استفاده کند.

وی به وجود دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: این دو خبرگزاری انعکاس موفقیت‌های بزرگ استانی را یک رسالت برای خود می‌داند.

در این جلسه مقررشد جهاد دانشگاهی و منابع طبیعی در زمینه‌های مختلف آموزشی پژوهشی مذاکراتی انجام دهند تا ضمن استفاده از تجربیات دو مجموعه قراردادهای مهم نیز امضاء شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *