8

بشرویه پایلوت مدیریت جامع حوزه آبخیز استان

  • کد خبر : 3533
  • ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۲۶
بشرویه پایلوت مدیریت جامع حوزه آبخیز استان

بشرویه پایلوت مدیریت جامع حوزه آبخیز استان انتخاب شد. مدیرکل ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به بشرویه با بیان این مطلب گفت: این شهرستان ویژگی های خوبی در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی دارد. بیابان ها و حتی تپه های شنی هم خود نعمت هایی است […]

بشرویه پایلوت مدیریت جامع حوزه آبخیز استان انتخاب شد. مدیرکل ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به بشرویه با بیان این مطلب گفت: این شهرستان ویژگی های خوبی در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی دارد. بیابان ها و حتی تپه های شنی هم خود نعمت هایی است که باعث توسعه منطقه می شود که کشورهایی چون امارات از این ظرفیت ها به خوبی بهره گرفته اند.

مدیرکل ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در بشرویه افزود: انتظار داریم تا بشرویه در این طرح نیز در سطح کشور رتبه اول را داشته باشد. وی گفت: در طرح مدیریت جامع نیازسنجی و اولویت بندی در روستاها انجام شده است و اجرای این طرح هر سال بهتر صورت می گیرد.
هادربادی اظهار داشت: توسعه پایدار و همه جانبه روستایی با بسیج وتوانمندسازی جوامع محلی که پایه آن راه اندازی تشکل های مردمی است در حال انجام می باشد. به گفته وی امروز بایستی امور مالی و اقتصادی را به مردم واگذار نماییم و اگر می خواهیم این شعار به عمل برسد باید سختگیری های قوانین را درجوامع روستایی حذف کنیم.

مدیرکل ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگلها و مراتع کشور با اشاره به تشکیل صندوق خرد اعتباری حمایت از منابع طبیعی گفت: تشکیل این صندوق یکی از ضروریات است که به بحث تقویت مدیریت جامع کمک می کند و در غیراین صورت مدیریت جامع و توسعه در این طرح ب هخوبی شکل نمی گیرد.

. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز در این جلسه گفت: در استان و به ویژه در بشرویه با توجه به بسترهای موجود وروحیه مشارکت پذیری مردم در این منطقه و نگاه عقیده ای به این موضوع، روستای فتح آباد بشرویه به عنوان روستای پایلوت مدیریت جامع حوزه آبخیز استان انتخاب شده است که امیدواریم این طرح الگوی ملی و بین المللی شود.

« نصرآبادی » افزود: بی توجهی به مسائل منابع طبیعی و کانون های فرسایش بادی سبب خواهد شد که آنچه در خوزستان رخ داد در مابقی استانها هم اتفاق بیفتد. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیان کرد: توسعه مشارکتهای مردمی ، ایجاد اشتغال پایدار، اقتصاد مقاومتی،حفظ و ارتقای شرایط زیست محیطی از جمله مزایای طرح مدیریت حوزه آبخیز است.

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=3533

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,540
  • 1,295
  • 1,464,646
  • شنبه _ ۱۰ مهر ۱۴۰۰