9

اجرای ترسیب کربن در چهار شهرستان استان

  • کد خبر : 3621
  • 13 تیر 1396 - 14:05
اجرای ترسیب کربن در چهار شهرستان استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از اجرای ۴ پروژه بین المللی ترسیب کربن در شهرستانهای سرایان، فردوس، بشرویه و طبس خبر داد. نصر آبادی در نشست خبری که روز گذشته برگزار شد، عنوان کرد: عملیات اجرایی چهار پروژه بین المللی ترسیب کربن در شهرستان های طبس، بشرویه، فردوس و سرایان شروع میشود . وی […]

اجرای ترسیب کربن در چهار شهرستان استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از اجرای ۴ پروژه بین المللی ترسیب کربن در شهرستانهای سرایان، فردوس، بشرویه و طبس خبر داد.

نصر آبادی در نشست خبری که روز گذشته برگزار شد، عنوان کرد: عملیات اجرایی چهار پروژه بین المللی ترسیب کربن در شهرستان های طبس، بشرویه، فردوس و سرایان شروع میشود .

وی افزود : از مجموع مساحت کشور ۲۰ درصد عرصه های بیابانی است و۹۷ شهر در کشور مستقیم تحت تاثیر این پدیده قرار دارند . مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه بیابان زایی فقر و مهاجرت را در پی دارد و موجب کاهش درآمد کشاورزی میشود ادامه داد : باید در راستای بیابان زدایی الگوهایی مد نظر قرار داده میشد که ترسیب کربن از جمله این روش هاست. وی یادآور شد : یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی در سال اول اجرای پروژه ترسیب کربن در استان تخصیص داده شده است. وی با اشاره به اینکه از مجموع ۳۱ استان کشور تنها شش استان دارای پروژه بین المللی از سوی سازمان جنگل ها هستند که اکثریت آنها فقط یک پروژه  دارند افزود : این در حالی است که تاکنون هشت پروژه بین المللی در استان خراسان جنوبی اجرا شده است .

نصر آبادی با بیان اینکه اجرای چهار پروژه بین المللی ترسیب کربن در استان حرکتی بی سابقه در کشور بوده  است، عنوان کرد: در یک ماه گذشته پروژه ترسیب کربن  در شهرستان نهبندان  نیز با ۱۵۰ هزار هکتار و ۱۵ روستا تحت پوشش قرار گرفته است . مدیر کل منابع طبیعی ادامه داد: پروژه ترسیب کربن  در طبس در وسعت ۱۴۳ هزار هکتار در ۲۶ روستا اجرا می شود و۷۶۵۷نفر و۲۱۲۳خانوار را تحت پوشش قرار میدهد .نصرابادی افزود: این پروژه درفردوس به وسعت ۱۵۲هراز هکتار ودر ۸روستاانجام میشودو ۲۳۴۹نفر  ۶۹۱خانوار راتحت پوشش قرار میدهد.وی اظهار کرد: سرایان نیز در وسعت ۲۳۰ هزار هکتار و ۱۷  روستا انجام میشود و ۴۱۱۳ نفر جمعیت و ۱۲۰۶ خانوار را تحت پوشش قرار میدهد.

مدیر کل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: بشرویه نیز در وسعت ۲۲۴ هزار هکتار در ۴۳ روستا انجام میشود  و ۲۳۰۸۹ نفر و ۶۵۹۶ خانوار  را تحت پوشش قرار میدهد . نصر ابادی خاطر نشان کرد: سربیشه اول شهرستانی بود که پروژه ترسیب کربن اجرا شد و اکنون ۶ پروژه  ترسیب کربن در استان در نظر گرفته شده است. وی با اشاره  به اینکه پنج پروژه ترسیب کربن در شهرستان های نهبندان ، فردوس ، طبس ، سرایان و بشرویه در پنج سال به اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان  نیاز دارند خاطر نشان کرد: رقم ارزی پروژه ترسیب کربن در نهبندان ۳۵۰ هزار دلار  تعیین شده است اجرای پروژه ترسیب کربن در استان پنج برابر شده است. وی ادامه داد: توانمند سازی جوانان محلی ، ایجاد اشتغال پایدار  و درآمد مناسب برای جوانان ، افزایش پوشش گیاهی  و افزایش اکسیژن  از جمله اهداف اجرای پروژه ترسیب کربن است.

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=3621

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 7
  • 1,267
  • 2,109,059
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱