همزمان با هفته منابع طبیعی ۳ طرح در درمیان به بهره برداری می رسد

حسینعلی بخشی در  نشست ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان درمیان اظهار کرد: گابیون بندی حوزه فخران،نهال کاری و طرح بیابان زدایی طبس مسینا  از مهترین طرح های افتتاحی هفته منابع طبیعی در درمیان است.

وی از توزيع  60 هزار اصله نهال رایگان همزمان با هفته منابع طبيعي  در درميان خبر داد و افزود: امسال ۱۰۷ هزار نهال مثمر و غیر مثمر در نهالستان منابع طبیعی درمیان تولید شد.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار درمیان با بیان اینکه عرصه هاي منابع طبيعي درمیان ۵۲۸ هزار  هكتار وسعت دارد تصریح کرد: از این میزان ۷۵ هزار هکتار بیابان ۳۵ هزار هکتار جنگل و ۴۰۰ هزار هکتار را مراتع تشکیل می دهند.

بخشی؛ ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی و نهادینه‌سازی استفاده درست از منابع طبیعی از مهم‌ترین اهداف هفته منابع طبیعی دانست و افزود: حفاظت از منابع طبیعی بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست.

معاون فرماندار درمیان برگزاری جشن درختکاری و مسابقات فرهنگی و ورزشی با موضوع  حفظ و نگهداری منابع طبیعی و توسعه فضای سبز،تقدیر از فعالین عرصه منابع طبیعی و بازدید مسئولین از طرح های منابع طبیعی را از دیگر برنامه های هفته منابع طبیعی در شهرستان درمیان برشمرد.

بخشی لازمه دستیابی به توسعه پایدار  را حفاظت از منابع طبیعی به عنوان بستر توسعه و زیربنای توسعه همه جانبه کشور دانست و افزود حفظ منابع طبیعی وظیفه ای همگانی در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آتی کشور بشمار می آید و از تقدس و ارزش والایی برخوردار می باشد.

IMG 0003

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *