1

خسارت ۲۰ میلیارد تومانی کانون های فرسایش بادی به استان

  • کد خبر : 4722
  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
خسارت ۲۰ میلیارد تومانی کانون های فرسایش بادی به استان

سالانه ۲۰ میلیارد تومان از طریق کانون های فرسایش بادی به استان خسارت وارد می شود. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اعلام این خبر گفت:خراسان جنوبی در طول سال ۱۰میلیون هکتاراز مناطق تحت تاثیر فرسایش بادی قرار دارند. نصرآبادی با اشاره به وجود ۲۸ کانون فر سایش بادی در استان، تعداد کانون […]

سالانه ۲۰ میلیارد تومان از طریق کانون های فرسایش بادی به استان خسارت وارد می شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اعلام این خبر گفت:خراسان جنوبی در طول سال ۱۰میلیون هکتاراز مناطق تحت تاثیر فرسایش بادی قرار دارند.

نصرآبادی با اشاره به وجود ۲۸ کانون فر سایش بادی در استان، تعداد کانون های فرسایش بادی در نهبندان را ۹ کانون،سربیشه و طبس هرکدام ۶کانون،  درمیان،خوسف و زیرگونه هم هرکدام ۳کانون فرسایش بادی برشمرد.

به گفته وی خراسان جنوبی از نظر وسعت دومین استان بیابانی بعد از سیستان و بلوچستان است.

وی در ادامه گفت: از نظر وسعت بشرویه با ۳۰۱هزارو۸۱۳هکتار بیشترین سطح کانون های بحرانی را به خود اختصاص داده است و با وجود جدا شدن بیرجند از خوسف و درمیان، در مرکز استان هیچ کانون فرسایش بادی وجود ندارد..

به گفته وی نهبندان هم از نظر تعدادبا وجوددارابودن ۹کانون فرسایش بادی در مقام های نخست در استان قرار دارد.

 

تحقق ۴۰ درصدی اعتبارات بیابان‌زدایی در استان

سال ۹۶ بیش از ۴۰ درصد اعتبارات مصوب استان در میشه بیابانزدایی محقق شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اعلام این خبر اعتبارات مصوب ملی  استان را ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:از این میزان اعتبار حدود ۴۰ درصد و معادل ۷ میلیارد تومان محقق شد.

به گفته<نصرآبادی> از ۸۴۶ میلیون تومان اعتبار استانی هم ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص یافته است.

وی با وجود شرایط جوی حاکم در منطقه تاکید کرد: اگر شرایط تخصیص اعتبارات به این نحو پیش رود مساحت ۷ و نیم میلیون هکتاری مناطق کم تراکم استان به مناطق بیابانی تبدیل می شود.

وی با اشاره به وقوع کم بارندگی در استان یادآور شد :به علت نبود پوشش گیاهی همین مقدار کم بارندگی ها هم به روان آب تبدیل میشود.

به گفته وی اقدامات بیابانزدایی در قالب فعالیت های مکانیکی و بیولوژیکی در دست انجام است که در این زمینه میتوان به نهارخوری،مدیریت روان آب های سطحی و….  اشاره کرد.

وی از اقدامات بیابان زدایی به ۱۴۸ هزار و ۱۹۲هکتار عملیات ناکامی اشاره کرد که از این میزان ۳ هزار ۷۰۵هکتار در سال ۹۶ محقق شده است.

وی از دیگر اقدامات در سنوات گذشته به ۱۳۸۷۶ هکتار عملیات بارداری، ۲۱۷۰۵.۵ هکتار مدیریت روان #بهار سطحی،۱۸۹ کیلومتر احداث بادشکن زنده و ۵۵۱ کیلومتر احداث بادشکن غیرزنده و…  اشاره کرد.

 

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=4722

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار