7

یگان حفاظت از مهمترین بخش های منابع طبیعی

  • کد خبر : 4951
  • 05 مهر 1397 - 14:05
یگان حفاظت از مهمترین بخش های منابع طبیعی

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه یگان حفاظت یکی ازمهمترین بخشهای منابع طبیعی می باشد، گفت: یگان حفاظت وظیفه صیانت از عرصه های طبیعی را به عهده دارند که اولین و مهمترین وظیفه منابع طبیعی است. علیرضا نصرآبادی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان […]

یگان حفاظت از مهمترین بخش های منابع طبیعی

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه یگان حفاظت یکی ازمهمترین بخشهای منابع طبیعی می باشد، گفت: یگان حفاظت وظیفه صیانت از عرصه های طبیعی را به عهده دارند که اولین و مهمترین وظیفه منابع طبیعی است. علیرضا نصرآبادی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی تصریح کرد: دلیل اهمیت کار این یگان گستردگی عرصه های طبیعی و تنوع فعالیت ها می باشد که تمام حوزه ها را باید زیر نظر داشته باشند. وی تاکید کرد: برای حفظ عرصه های طبیعی نیازمند مشارکت مردمی هستیم چرا که بدون همکاری آنها نمی توان در پیشگیری کاری انجام داد. به گفتۀ وی برای جلب مشارکت مردم باید با توجه به جامعه مخاطب رفتار کرد که با نوع قشری متفاوت است.

تعریف جدید برای وظایف یگان حفاظت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم بهتر کار انجام دهیم باید وظایف جدیدی برای یگان حفاظت تعریف کنیم تا در یک تشکل مشخص و وظیفه مند کار کنند و از طرفی مشکلات معیشتی، حقوقی و بیمه ای این نیروها نیز رفع شود. نصرآبادی افزود: برای کاهش مشکلات نیروهای یگان حفاظت راهکارهای کوتاه مدت داشته ایم و می بایست به نیروهای یگان حفاظت خراسان جنوبی توجه ویژه ای شود چرا که با توجه به گستردگی پهنه های این استان عرصه های تحت پوشش آنها نسبت به نرم کشور خیلی بیشتر می باشد.

تغییر نگاه مردم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت : باید نگاه مردم به منابع طبیعی تغییر کند و آن را بخشی از آینده فرزندان خود بدانند. در اینصورت است که میتوانیم در حفاظت از این موهبت الهی موفق باشیم.

وی ادامه داد: در همین راستا تاکنون جلسات متعددی با مردم برگزار شده تا وظایف و اهمیت منابع طبیعی برای آنها بازگو شود و در جهت تغییر نوع نگاه مردم به منابع طبیعی موفق بوده ایم.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=4951

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 98
  • 2,506
  • 1,669,928
  • پنجشنبه _ ۲۳ دی ۱۴۰۰