18

سقف پایین اعتبارات برای حفاظت و امور اراضی خراسان جنوبی

  • کد خبر : 5358
  • 16 دی 1397 - 13:09
سقف پایین اعتبارات برای حفاظت و امور اراضی خراسان جنوبی

  اعتبارات اندکی که برای حوزه حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری تعیین شده کار نقشه برداری، کاداستر اراضی ملی و امور مربوط به کمیسیون ماده واحده را به کندی پیش می برد. معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به سختی های […]

 

اعتبارات اندکی که برای حوزه حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری تعیین شده کار نقشه برداری، کاداستر اراضی ملی و امور مربوط به کمیسیون ماده واحده را به کندی پیش می برد.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به سختی های کار اجرای ممیزی اراضی گفت: یکی از امور مهم این بخش نقشه برداری دقیق و اجرای طرح کاداستر اراضی ملی است.
حمید باقرپور افزود: در حالی که باید در باقی مانده عرصه های استان به مساحت حدود ۶۰۰ هزار هکتار ممیزی و کاداستر اراضی انجام شود، اعتبارات لازم برای این کار بسیار اندک است.
وی در ادامه به اعتباراتی که برای رسیدگی به پرونده های متشکله در کمیسیون ماده واحده شهرستان ها و همچنین اخذ سند مالکیت به نام دولت نیاز است اشاره کرد و گفت: ابتدای سال ابلاغ اعتباری حدود ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد که باید بر اساس آن ۱۴۰ هزار هکتار از زمین ها ممیزی و به تمام پرونده های کمیسیون ماده واحده رسیدگی می شد.
وی با تاکید بر این که این اعتبار برای انجام این حجم از کار بسیار کم بود اضافه کرد: البته این ابلاغ اعتبار مدتی بعد تغییر کرد و به ۸۰۰ میلیون تومان رسید.
باقر پور افزود: مقرر شده با این اعتبار ۱۴۰ هزار هکتار اخذ سند مالکیت و همچنین رسیدگی به حدود هزارو ۵۰۰ فقره پرونده متشکله در کمیسیون های شهرستان ها انجام شود. که در عمل برای این حجم از کار باز هم با کمبود اعتبار مواجه خواهیم بود.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: یکی از دغدغه های مهم ما برای انجام پروژه های نقشه برداری و کاداستر در اختیار گرفتن پیمانکاران مناسب است. اما پرداخت هزینه ها به شکل اوراق باعث شده این روند نیز به کندی پیش رود.
وی تاکید کرد:با این وجود همکاران ما در حوزه حفاظت و امور اراضی وظایف مربوط را انجام و اقدامات لازم برای رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده واحده را انجام می دهند.

لینک کوتاه : http://www.nrskh.ir/?p=5358

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,449
  • 2,282
  • 2,033,109
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱