کاشت نهال به یاد ۴ شهید در دبیرستان دخترانه

به یاد پدران شهید در دبیرستان دخترانه نمونه اندیشه بیرجند درخت کاشته شد. روز گذشته به یاد ۴ پدر شهید در دبیرستان ننونه دخترانه اندیشه بیرجند و به مناسبت هفته منابع طبیعی درخت کاشته شد. مدیر کل منابع طبیعی آبخیزداری خراسان جنوبی در این مراسم طبیعت و منابع طبیعی را از سرمایه های موجود دانست و تاکید کرد: شرایط اقلیمی استان خشک و شکننده است متاسفانه از نظر جنگل و فضای سبز مانند استان های شمالی نیست اما باید همین وضعیت موجود و جنگل های تنک را حفظ کرد.

 مهندس «شریفی» به فواید درخت و پوشش گیاهی از جمله کنترل سیل، جذب آب های زیرزمینی و….اشاره کرد و ادامه داد : خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است که با طوفان های شن،ریزگردها، ۲۸ کانون بحرانی، مراتع فقیر، و… مواجه است .

وی افت آب های زیر زمینی را از چالش های استان عنوان کرد که تا حدودی قابل جبران است و منطقه را با مازاد برداشت آب ومشکلات کمی و کیفی مواجه کرده است . وی به دانش آموزان توصیه کرد: مسایل زیست محیطی، نگهداری فضای سبز و پوشش گیاهی،کاشت درخت و….را جدی بگیرند.

درادامه این مراسم تعدادی درخت غیر مثمر به یاد ۴ پدر شهید دانش آموزان این مدرسه به نام های شهید بهمدی، چهکندی نژاد، حاجی پورو صالح پور کاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *