اعطای وام به هزار و ۲۰۰ طر ح ازطریق پروه ترسیب کربن

اشتغالزایی ترسیب کربنهزار و ۲۲۲ طرح مختلف از تسهیلات صندوق های خرد اعتباری پروژه ترسیب کربن برخوردار شدند. مدیر اجرایی پروژه بین اللملی ترسیب کربن در خراسان جنوبی این مطلب را بیان کرد وتوضیح داد: با اجرای این پروژه در  ۴۰ روستای دشت حسین اآباد سربیشه  ۶۳ گروه توسعه روستایی شکل گرفته که تا ابتدای امسال به هزار و  ۲۲۲طر ح اشتغالزا و غیر اشتغالزا تسهیلات اعطا کرده است.

مهندس«یاری» گفت: در این جمع بندی ۱۴ گروه ویژه زنان و ۱۸ گروه برای مردان است که در ۳۷ روستا با عضویت هزار و ۷۷۴ هفر شکل گرفته است و تا بهار امسال پس انداز آنها به ۱۱۷میلیون تومان رسیده است وام های پرداخت شده دراموری مانند فعالیت های خدماتی ،اشتغالزایی و..با هدف حفظ منایع طبیعی و جلوگیری از تخریب وتصرف اراضی ملی هزینه شده است.

وی خدماتی مانند توزیع سیلندر گاز،تنور گازی، راه اندازی تصیفه اب خانگی و…را نام برد و کارهایی مانند گلیم بافی،بافت قالیچه، خیاطی، عرق گیری و…را هم به این مشاغل اضافه کرد.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای  ۵۲۸ نفر در قالب گره های توسعه روستایی ادامه داد : تمام  این گروه ها در تعاونی الغدیر عضو هستند و در اینده مندیریت پروژه ترسیب کربن از طر یق ا ین شرکت تعاونی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *