تخريب و تصرف زمين يشترين گزارشهاي ۱۵۰۴

۳۶۰hasanzadeh تماس در ۸ ماه امسال با سامانه ۱۵۰۴منابع طبيعي استان برقرار شد که بيشتر اطلاعات و گزارش ها مربوط به تخريب و تصرف زمين، چراي غير مجاز دام و شخم و شيار است.

فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري استان با تاکيد بر ضرورت حفظ و نگهداري عرصه هاي منابع طبيعي با مشارکت مردم، گفت: شهروندان مي توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف شامل تخريب، تصرفات، قاچاق چوب و قطع درختان و وقوع آتش سوزي در جنگل ها و مراتع از طريق اين سامانه اطلاع رساني کنند.

سرهنگ «حسن زاده» با بيان اين که تا شهريور سال گذشته، اطلاعات مردمي در زمينه آتش سوزي و تخريب مراتع، جنگل و بيابان از طريق تلفن ۰۹۶۹۶ به صورت شبانه روزي در مرکز فرماندهي و کنترل يگان حفاظت منابع طبيعي استان دريافت مي شد افزود: سامانه ارتباطي ۱۵۰۴ براي دريافت گزارش هاي مردمي راه اندازي شده است و تماس ها و گزارش ها در رفع تصرف ها تاثير بسياري دارد.

وي اضافه کرد: بيشترين ارتباط با اين سامانه توسط روستاييان برقرار مي شود و در برخورد با متخلفان، خراسان جنوبي در مقايسه با ديگر استان ها داراي رتبه هاي اول است . به گفته وي، در سربيشه بيشتر گزارش ها مربوط به چراي غير مجاز دام و ورود به منطقه قرق است و در بيرجند و خوسف تصرفات زمين بيشتر از همه گزارش مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *