بهره‌برداری از ۲۷ پروژه در دهه فجر انقلاب اسلامی

sharifi modirkolمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: به مناسبت دهه فجر امسال ۲۷ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد.

حبیب‌الله شریفی با بيان اين موضوع كه پروژه‌ها در سطح تمامي شهرستانهاي است اناجرا شده است، تصریح کرد: برای بهره‌برداری از این تعداد پروژه ۸ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال هزینه شده است. و با بهره‌برداری این پروژه‌ها برای ۸۲۳۱ نفر روز اشتغالزایی صورت گرفته است.

شریفی در ادامه بهره برداري از هفت پروژه مدیریت روانابهای سطحی در مناطق بیابانی با اعتبار ۵۸۰ میلیون ریال و ۹ پروژه خاص بيابانزدايي با اعتبار ۲ ميليارد و ۶۵۲ ميليون ريال در اكثر شهرستانهاي استان از پروژه هاي بخش بيابان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی افتتاح ۴ پروژه آبخيزداري شامل كنترل سيل و رسوب و پيشگيري و مهار سيلاب با اعتباري بالغ بر۴ ميليارد و ۴۷۵ ميليون ريال و همچنين بهره برداري از ۶ پروژبخش مرتع (عملیات بیومکانیک خاک) با اعتبار ۹۴۰ ميليون ريال و يك پروژه بخش حفاظت با اعتبار ۲۰ ميليون ريال را از ديگر پروژه هاي اين اداره كل در دهه فجر اعلام كرد.

شريفي خاطرنشان کرد: در این پروژه ها پخش سیلاب در ۵۸۰ هکتار، مدیریت هرز آب در یک هزار و ۷۷۰ هکتار، هلالی آبگیر توأم با بذرپاشی در ۹۳۰هکتار، ایجاد کمربند حفاظتی نیز ۰.۸ کیلومتر است. وی افزود: هم چنین ۱۸۰۰ مترمکعب عملیات سنگی، ۱۰۰ هکتار کپه کاری، ۲۰۰ هکتار حفاظت و قرق، گابیون بندی ۸۰۸ مترمکعب، مرمت عملیات مکانیکی یک هزار و ۲۹ مترمکعب، سنگ و ملات ۴۵ مترمکعب و عملیات خاکریزی ۱۲۰۰۰ مترمکعب است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *