قره داغ

قره داغ گیاهی است به صورت درختچه ای و خار دار به ارتفاع ۵/۱ متر و قطر تاج گاهی بیش از ۲ متر و ساقه های جوان و سفیر رنگ و کرکدار و گلهای سفید رنگ که به طور گسترده در شمال و شمال شرقی کویر میقان اراک که خود مامن وحوش نیز گردیده رشد می کند.این گیاه از جنس Nitrariaو از خانواده Zygophylaceaeمی باشد که شامل ۵ گونه است و تنها گونه Nitraria schoberi در کویر میقان اراک یافت می شود.گستره رویشی آن در اراضی شور و مرطوب عمدتا در شمال و شمال غربی و بخصوص در مرکز در ناحیه رویشی ایرانی تورانی است.

خاک مورد استفاده برای کاشت قره داغ از نوع خاکهای سبک با درصد بالای شن می باشد شوری خاک و بالا بودن سفره آب زیر زمینی با توجه به دامنه تحمل وسیع این گیاه به شوری ،حساسیت قابل توجهی را در استقرار آن ایجاد نمی کند.
اقلیم کاشت گیاه قره داغ شامل اقالیم فراخشک سرد و خشک بیابانی سرد و نیمه خشک است و درجه حرارت لازم برای متوسط سالیانه ۵/۱۲ تا۵/۱۷ درجه سانتی گراد است.شروع رشد رویشی آن اواخر اسفند تا اواسط فروردین و گلدهی اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت ،تشکیل میوه اوایل خرداد،بذر دهی اواسط تیر و ریزش بذر ازاواخرمرداد است برگها تا اواخر آبان بر روی گیاه باقی مانده و سپس بتریج خزان نموده به خواب زمستانه می رود.
تکثیر این گیاه از طریق بذر و ریشه های نابه جا امکان پذیر بوده و البته نهال در گلدان بهترین روش تکثیر می باشد.اراضی قابل کشت گیاه به صورت دشت های سیلابی و آبرفتی و دامنه ارتفاعی ۵۲۰ تا ۱۶۵۰ متر است. و متوسط بارندگی سالیانه مورد نیاز آن ۱۰۰ تا ۳۵۰ میلیمتر می باشد.
این گیاه قادر است علاوه بر تحمل شوری بالا،تواما در خاک های ماسه ای نیز رشد کند از این رو از برتری خاصی برخوردار است.قره داغ گیاهی است حفاظتی که علوفه قابل توجهی تولید نموده و به واسطه کم بودن تنوع گونه ای دارای رویشگاهی حساس و شکننده می باشد لذا هر گونه بهره برداری و عملیات اجرایی در رویشگاه آن می بایستی بر اساس مطالعه صورت گیرد.قره داغ با داشتن گلهای فراوان و میوه های الوان و زیبا می تواند به عنوان یکی از گیاهان زینتی در منظر سازی جاده ها بخصوص در مناطق کویری مورد استفاده قرار گیرد.همچنین گیاه قره داغ یکی از بهترین گیاهان تثبیت کننده شن ها و ماسه های روان به شمار می رود.

قره داغ(قهرمان کویر)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *