13

رئيس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور با استاندار خراسان جنوبی ديدار كرد

  • کد خبر : 124
  • 08 دی 1390 - 16:09

استاندار خراسان جنوبي در اين ديدار با بيان اينكه طرح ترسيب كربن يكي از طرح هاي خوبي است كه در استان به اجرا درآمد و اگر طرح هاي ديگري از جمله راه اندازي مركز بین المللی آموزش منابع طبيعي در استان اجرايي شود بسياري از مشكلات در استان مرتفع خواهد شد.   قهرمان رشيد با […]

769 رئيس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور با استاندار خراسان جنوبی ديدار كرداستاندار خراسان جنوبي در اين ديدار با بيان اينكه طرح ترسيب كربن يكي از طرح هاي خوبي است كه در استان به اجرا درآمد و اگر طرح هاي ديگري از جمله راه اندازي مركز بین المللی آموزش منابع طبيعي در استان اجرايي شود بسياري از مشكلات در استان مرتفع خواهد شد.

 

قهرمان رشيد با اشاره به اينكه بخش اعظمي از اشتغال استان در بخش كشاورزي است، گفت: بايد با ارائه طرحهاي مناسب مشكلات بخش كشاورزي رابه حداقل رساند چرا كه اين امر علاوه برايجاد اشتغال ، موجب كاهش مهاجرت روستاييان به شهرها نيز خواهد شد.

وي خراسان جنوبي راداراي ظرفيت هاي بسيار خوبي در بخش كشاورزي دانست وتصريح كرد:بايد با اولويت بندي و در نظر گرفتن اقليم استان سرمايه گذاري هاي لازم بر روي اين ظرفيتها به انجام برسد.

وي نبود جاذبه هاي سرمايه گذاري و كم بودن سرمايه گذار بخش خصوصي در خراسان جنوبي را از جمله مشكلات اين استان دانست وتصريح كرد: چند كارخانه بزرگ استان از جمله كوير تاير و سيمان قاين نيز با مشكلاتي مواجه هستند كه بايد مورد توجه قرار گيرند.

وي با بيان اينكه تا كنون حمايت هاي بسيار خوبي از بخش كشاورزي در استان صورت گرفته است ، يادآور شد: همانطور كه قبلاً نيز گفته شده است كشاورزي در استان در اولويت است و تا كنون حمايت هاي زيادي در اين رابطه صورت گرفته و خواهد گرفت.

وي ادامه داد: تا كنون اقدامات خوبي در زمينه يكپارچه سازي اراضي، احياي قنوات،طرح هاي آبخيزداري،  ايجاد مجتمع هاي گلخانه اي ، آبياري تحت فشار و استفاده از تكنولوژي هاي مدرن در كشاورزي به انجام رسيده كه قابل تقدير و تشكراست.

وي در پايان خاطر نشان ساخت: با اقدامات انجام شده و برنامه هايي كه در آينده داريم آينده خوبي رابراي كشاورزي استان متصورهستم.

رئيس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور نيز در اين جلسه گفت:يكي از مهمترين مصوبات دولت در استان اجراي پروژه آبخيزداري سياه كوه است كه در سال آينده در رديف اعتبارت ملي قرارخواهد گرفت.

اورنگي ادامه داد: اين پروژه حدود ۷۶۰ هكتار وسعت دارد كه كل استان خراسان جنوبي و دوشهرستان خراسان رضوي را نيز در برخواهد گرفت.

وي در ادامه به اجراي پروژه بين المللي سه قلعه اشاره كرد وادامه داد: تا پايان ماه جاري اين پروژه با برگزاري يك كارگاه آموزشي در استان فعاليت خود را شروع خواهد كرد.

وي خاطر نشان ساخت: اين پروژه در اراضي جنگلي كه دچار فرسايش بادي است در منطقه سه قلعه شهرستان سرايان اجرايي مي شود.

وي ابراز اميدواري كرد ، بامشاركت فعال استان در اين پروژه امكان توسعه آن در آينده نيز فراهم شود.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=124

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 2,562
  • 595
  • 1,956,396
  • سه شنبه _ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱