7

۱۶۰ هزار هکتار از اراضی استان کاداستر شد

  • کد خبر : 16468
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
۱۶۰ هزار هکتار از اراضی استان کاداستر شد

۱۶۰ هزار هکتار از اراضی استان کاداستر شد از آغاز طرح ۹۹در۹ تاکنون برای ۱۶۰ هزار هکتار از اراضی خراسان جنوبی سند کاداستر انجام شد. معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید گفت: در راستا اجرای شعار سال […]

۱۶۰ هزار هکتار از اراضی استان کاداستر شد
از آغاز طرح ۹۹در۹ تاکنون برای ۱۶۰ هزار هکتار از اراضی خراسان جنوبی سند کاداستر انجام شد.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید گفت: در راستا اجرای شعار سال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، نیز در اجرای برنامه های خود جهشی را ایجاد کرد.
حمید باقرپور اضافه کرد: این برنامه ها در راستا طرح های محوری چهارگانه این سازمان شامل آبخیزداری، مقابله با بیابانزایی، صیانت از جنگل ها و طرح توقف بهره برداری از جنگلهای هیرکانی را ارائه داده است. وی ادامه داد: این طرح های چهار گانه شامل ۹ برنامه ی موثر برای ارتقای منابع طبیعی است.
وی تصریح کرد: این طرح ها و برنامه ها به عنوان نقشه راه فعالیت‌های منابع طبیعی پیش روی این اداره کل در سال جاری قرار دارد و با سرعت در حال اجراست.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی کاداستر اراضی ملی را یکی از این برنامه عنوان کرد و گفت: اداره کل منابع طبیعی استان مکلف به اجرای کاداستر در سطحی معادل یک میلیون و ۸۶۴ هزار هکتار با اولویت عرصه های جنگلی شده است. که بر اساس آن باید کارهای حدنگاری و اخذ سند را انجام شود.
باقرپور اعلام کرد: از این میزان سطحی معادل ۴۷۲ هزار هکتار کاداستر اراضی فاقد سند،۴۰۰ هزار هکتار کاداستر اراضی جنگلی و حدود ۹۹۲ هزار هکتار تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ خواهد شد. که تاکنون از این میزان سطحی معادل ۱۶۰ هزار هکتار سند کاداستر انجام شده است و دیگر تعهدات نیز تا پایان سال مالی ۹۹ انجام خواهد شد.
وی گفت: در راستای انجام این تعهدات از تعامل بسیار خوب مدیرکل ثبت اسناد و املاک و کارکنان خدوم واحدهای ثبتی سطح استان که نهایت همکاری و مساعدت را در انجام این مهم که زمینه تثبیت و تسجیل مالکیت است و همچنین تسجیل واگذاری اراضی برای فعالیت های معدنی- کشاورزی و صنعتی و خدماتی را فراهم خواهد ساخت.
باقر پور در پایان تصریح کرد: این اداره کل آمادگی دارد اراضی واقع در محدوده ها و حریم شهرهای استان که نقشه آن به تصویب مراجع قانونی رسیده ، پس از انجام تشریفات قانونی در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار دهد.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=16468

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 119
  • 2,415
  • 1,310,345
  • سه شنبه _ ۲۲ تیر ۱۴۰۰