6

آغاز پویش «ایران سرسبز» در خراسان جنوبی

  • کد خبر : 17515
  • 07 دی 1400 - 9:07
آغاز پویش «ایران سرسبز» در خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می شود بتوانم امسال در ۹ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان در قالب پویش «ایران سرسبز» عملیات بذرپاشی و نهالکاری داشته باشیم. علیرضا نصرآبادی با بیان اینکه برای حفظ منابع طبیعی نیازمند حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی هستیم افزود: با توجه به اهمیت […]

آغاز پویش «ایران سرسبز» در خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می شود بتوانم امسال در ۹ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان در قالب پویش «ایران سرسبز» عملیات بذرپاشی و نهالکاری داشته باشیم.

علیرضا نصرآبادی با بیان اینکه برای حفظ منابع طبیعی نیازمند حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی هستیم افزود: با توجه به اهمیت حیاتی منابع طبیعی در زندگی مردم، حفظ این منابع یک وظیفه همگانی است و از عهده یک دستگاه اجرایی خارج است.

وی تاکید کرد: در استان خشکی مثل خراسان جنوبی که دائما در معرض سیل و خشکسالی است، باید اقداماتی انجام شود که نه آب هدر برود و نه شاهد فرسایش خاک در استان باشیم.
نصرآبادی افزود: حدود ۶ هزار و ۷۰۰  رشته قنات در استان داریم که بسیاری از آنها در حال خشک شدن هستند. اما طی سال های گذشته توانسته‌ایم با اجرای عملیات آبخیزداری تعداد زیادی از این قنات ها را احیا کنیم.
مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: در پویش ایران سرسبز که بسیاری از دستگاه ها در آن مشارکت دارند، حدود ۹ هزار هکتار را مکان یابی کردیم که قابلیت اجرای عملیات در بازه زمانی مذکور را دارند.
نصرآبادی اضافه کرد: از آذرماه عملیات بذر پاشی را در برخی شهرستان های استان آغاز کردیم که امروز در تمام شهرستان ها در حال اجراست و تا اواخر اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت ، بر اساس برنامه ی بلند مدت سازمان جنگل ها این پویش تا سال ۱۴۱۴ ادامه دارد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در ۵ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان بذر پاشی آنغوزه ،دو هزار هکتار بذر پاشی در هلالی های آبگیر و هزار و ۶۰۰ هکتار نهالکاری انجام خواهیم داد.

اهداف طرح

وی تقویت روحیه مشارکت در بین اقشار مختلف جامعه ،سازمان های مردم نهاد و دستگاه های دولتی و غیر دولتی،ترویج فرهنگ نهالکاری و حفاظت و احیای منابع طبیعی در جامعه ،توسعه فضای سبز و جنگل کاری در مناطق مناسب ،کنترل و کاهش آلودگی هوا و غبار و نیز حفظ عرصه های طبیعی به منظور کنترل بیابانی شدن را از جمله اهداف این پویش نام برد.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=17515

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 7
  • 1,267
  • 2,109,059
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱