2

افزایش حجم آبگیری سازه های آبخیزداری نهبندان

  • کد خبر : 17749
  • 20 فروردین 1401 - 8:49
افزایش حجم آبگیری سازه های آبخیزداری نهبندان

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهبندان درباره ی پروژه های آبخیزداری در حال اجرای این شهرستان گفت: امسال  ۱۷ سازه ی آبخیزداری در حوزه های آبخیز گرم تمام ده ،شاهکوه ۱،شاهکوه ۲، شاهکوه (نیشکری) و شهری نه در حال اجراست . محمد حسین کدخدازاده با اشاره به اینکه اعتبار این سازه ها […]

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهبندان درباره ی پروژه های آبخیزداری در حال اجرای این شهرستان گفت: امسال  ۱۷ سازه ی آبخیزداری در حوزه های آبخیز گرم تمام ده ،شاهکوه ۱،شاهکوه ۲، شاهکوه (نیشکری) و شهری نه در حال اجراست .

محمد حسین کدخدازاده با اشاره به اینکه اعتبار این سازه ها مربوط به سال گذشته است افزود: پروژه ی گرم تمام ده با اعتبار ۷ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال به اتمام رسیده و ۵ پروژه در  شاهکوه ۱ با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال ، به طور میانگین ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی درباره ی پروژه ی گرم تمام ده توضیح داد: حجم آبگیری این پروژه ۶ هزار متر مکعب است و یک منبع آبی و یک آبادی را با ۱۰ خانوار تحت تاثیر قرار می دهد،سازه های  شاهکوه ۱ نیز با ۴۰ هزار متر مکعب حجم آبگیری ۴ منبع آبی در ۴ آبادی با جمعیت ۵۵ خانوار را تحت تاثیر قرار می دهند.

وی ادامه داد: در حوزه شاهکوه ۲ نیز ۷ پروژه با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در حال مناقصه است که در صورت اتمام ۵۰ هزار متر مکعب حجم آبگیری خواهد داشت و ۳ منبع آبی در ۳ آبادی با ۱۱۵ خانوار را تحت تاثیر قرار می دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهبندان گفت: در حوزه ی شاهکوه (نیشکری)نیز یک سازه ی بند خاکی و سرریز و یک سازه ی تثبیت سر ریز ملاتی با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار در حال مناقصه است که می تواند حجم آبگیری را تا ۱۱۵ هزار مترمکعب افزایش دهد.

کدخدازاده ادامه داد: همچنین ۲ سازه ی بند خاکی و سرریز با اعتبار ۲۸ میلیارد ریال در شهری نه برای انعقاد قرار داد آماده شده که با حجم ابگیری ۶۵ هزار متر مکعب می تواند ۲ منبع ابی را در ۲ آبادی با جمعیت ۲۰ خانوار را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته ی وی ۳۳۰ سازه آبخیزداری در نهبندان با حجم آبگیری ۱۳ میلیون متر مکعب وجود دارد که بهره برداری از این سازه ها حدود ۳۰۰ هزار متر مکعب به حجم ابگیری افزوده می شود.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=17749

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,498
  • 2,282
  • 2,033,158
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱