6

تولید ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار اصله نهال جنگلی

  • کد خبر : 218
  • 15 اسفند 1391 - 14:29
تولید ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار اصله نهال جنگلی

مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی در ارتباط با توسعه فضای سبز و احیای جنگل‌ها اضافه کرد: تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار احیا جنگل داشته‌ایم که ۶۲ هکتار نهال‌کاری شده است. شريفي با اشاره به اینکه مراقبت و نگهداری پارک‌های جنگلی در یک‌هزار و ۴۴۹ هکتار انجام شده، ادامه داد: تولید نهال جنگلی […]

sharifi 01 تولید 2 میلیون و 900 هزار اصله نهال جنگلیمدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی در ارتباط با توسعه فضای سبز و احیای جنگل‌ها اضافه کرد: تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار احیا جنگل داشته‌ایم که ۶۲ هکتار نهال‌کاری شده است.

شريفي با اشاره به اینکه مراقبت و نگهداری پارک‌های جنگلی در یک‌هزار و ۴۴۹ هکتار انجام شده، ادامه داد: تولید نهال جنگلی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار اصله بوده که توزیع رایگان ۳۸۵ هزار اصله نهال در هفته منابع طبيعي جزء آنها است.

وي از بذرکاری یک‌هزار و ۳۲۱ هکتار در ارتباط با توسعه فضای سبز خبر داد و گفت: احداث هلالی آبگیر توأم با بذر پاشی یک‌هزار و ۴۰۰ هکتار بوده است.
مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: از سال ۸۴ تا سال گذشته ۲ میلیون و ۸۲۵ متر مکعب عملیات خاکریزی انجام شده که این میزان در قالب ۱۳۰ بند خاکی بوده است.
شریفی با بیان اینکه در این استان عملیات گابیوونی ۱۷۵ هزار متر مکعب صورت گرفته، افزود: عملیات سنگ ملاتی ۹۰ هزار متر مکعب انجام شده است.
وی مجموع اعتبارات منابع طبيعي از سال ۸۴ تا ۹۰ را بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان برشمرد و متذکر شد: مجموع اعتبارات سال جاری این اداره کل بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان بوده است.
مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اعتبارات سال جاری از محل اعتبارات استانی، ملی و ماده ۱۲ تامین شده است.

اختصاص ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای منابع طبيعي خراسان‌جنوبی
مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: مجموع اعتبارات سال جاری این اداره کل بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان بوده است.
حبیب‌الله شریفی پیش از ظهر امروز در جمع مسئولان اجرایی خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمینه تخریب و تصرف به شکل محرز در خراسان جنوبی نداشته‌ایم و آنچه در این ارتباط صورت می‌گیرد ناشی از عدم آگاهی مردم است.
وی از تخریب و تصرف ۴۳۶ هکتار از منابع طبيعي در سطح استان خبر داد و افزود: این میزان در قالب ۳۱۱ مورد بوده که ۲۰۲ مورد خلع ید شده است.
مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به ۲۰۲ مورد خلع ید انجام شده در استان اذعان داشت: این موارد در ۳۲۸ هکتار بوده است.
شریفی ادامه داد: رفع و تصرف در سال جاری ۸۵۹ فقره بوده که به میزان یک‌هزار و ۵۶۱ هکتار صورت گرفته است.
وی به خشکسالی‌های پی در پی استان اشاره کرد و افزود: در امر بیابان‌زایی عوامل زیادی دخیل هستند که خشکسالی در روند آن تاثیر زیادی دارد.
مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی تصریح کرد: همچنین در خراسان جنوبی وجود بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و مقدار کم بارندگی در روند بیابان‌زایی تاثیر گذاشته است.
شریفی گفت: اگر روند بارندگی‌های اخیر در استان ادامه داشته باشد وضعیت نرمالی را در استان شاهد خواهیم بود.
واگذاری ۲۷ هکتار از پارک جنگلی بیرجند به شهرداری
وی با بیان اینکه ۲۳۵ هکتار پارک جنگلی در خراسان جنوبی داریم، عنوان کرد: ۲۷ هکتار از پارک جنگلی بیرجند به شهرداری واگذار شده و ۱۲ هکتار باقی مانده نیز واگذار می‌شود.
مدیرکل منابع طبيعي و آبخیزداری خراسان جنوبی ادامه داد: اعتبارات خاصی برای بیابان‌زدایی، ایجاد پوشش گیاهی و فضای سبز و همچنین ایجاد پارک جنگلی به استان داده نمی‌شود.
شریفی به پروژه ترسیب کربن اشاره کرد و افزود: از دستاوردهای این پروژه تعمیم آن در شش استان کشور است و این افتخاری بزرگ برای خراسان جنوبی است.
تولید ۱۳ تن آنغوزه شیرین در خراسان جنوبی
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای پوشش گیاهان دارویی زیادی است، بیان داشت: در سال جاری ۱۳ تن آنغوزه شیرین در استان تولید شده است.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=218

برچسب ها

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 28
  • 1,267
  • 2,109,080
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱