6

اجراي پروژه RFLDL نمونه اي موفقي از تحقق اقتصاد مقاومتي است

  • کد خبر : 2468
  • 20 شهریور 1395 - 9:57
اجراي پروژه RFLDL نمونه اي موفقي از تحقق اقتصاد مقاومتي است

اجراي پروژه احياي عرصه هاي جنگلي و تخريب شده  (RFLDL)، در ايران نمونه اي موفقي از تحقق اقتصاد مقاومتي در اين کشور است. کارشناس ارشد فني پروژه هاي فائو گفت: موفقيت هايي که چند سال گذشته در اجراي اين پروژه به دست آمد نشان مي دهد، پروژه را مي توان در بقيه نواحي ايران هم […]

DSC_1698 اجراي پروژه RFLDL نمونه اي موفقي از تحقق اقتصاد مقاومتي استاجراي پروژه احياي عرصه هاي جنگلي و تخريب شده  (RFLDL)، در ايران نمونه اي موفقي از تحقق اقتصاد مقاومتي در اين کشور است. کارشناس ارشد فني پروژه هاي فائو گفت: موفقيت هايي که چند سال گذشته در اجراي اين پروژه به دست آمد نشان مي دهد، پروژه را مي توان در بقيه نواحي ايران هم اجرا کرد و اين يکي از بزرگ ترين موفقيت هاست. نورا براهمونی اظهار کرد: پروژه يادشده کاري مشترک بين سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري ايران به عنوان نماينده دولت، تسهيلات جهاني زيست محيطي(GEF) و فائوست.

وي ادامه داد: اين پروژه از کوشش دولت ايران در توسعه و اجراي رويکردهاي توسعه پايدار محيط زيست مناطق خشک و نيمه خشک از طريق اجراي طرح هاي مديريت پايدار يکپارچه و مشارکتي سرزمين و جنگل حمايت مي کند. وي با بيان اينکه مدت اجراي پروژه پنج سال (۱۳۹۰ – ۱۳۹۵ ) برنامه ريزي شده است، يادآور شد: بودجه آن ۱۱ ميليون دلار هست که ۷۵ درصد آن سهم دولت ايران است که به صورت طرح آزمايشي در استانهاي خراسان جنوبي و کرمان در حال اجراست.

براهموني، احياي تنوع زيستي و افزايش ظرفيت اراضي و چشم اندازهاي جنگلي تخريب يافته براي بهره برداري از خدمات و محصول به دست آمده از اکوسيستم و ايجاد معيشت پايدار، امنيت غذايي و مقابله با بيابانزايي از طريق ارتقاي فعاليت هاي يکپارچه مشارکتي در حوزه آبخيز را از اهداف پروژه ذکر کرد.

وي اجراي اين پروژه در استان را بسيار موفق داست و گفت: براي سومين بار است که به استان سفر مي کند و پيشرفت زيادي در اين بازديد قابل توجه بود و نتيجه خيلي موفقي براي ما به همراه داشت. وي اظهار کرد: پروژه طبق اهداف اوليه در حال گسترش است، مردم در بطن کار حضور دارند، علاوه بر مشارکت مردم و فعاليت هاي آنها، همکاري بين نهادها نيز ديده مي شود.

کارشناس ارشد فائو عنوان کرد: با توجه به خشکسالي، مشکل معيشتي، تخريب اراضي ، بيابان زايي و ساير مشکل، اين پروژه الگويي معرفي مي کند که مديريت همه اين مشکلات را بر عهده دارد.

وي بيان کرد: در بازديد از محل اجراي پروژه، همکاري هاي بين نهادي بين سازمان جنگل ها، منابع طبيعي، دفتر امور بيابان و غيره مشهود بود همچنين فرماندار، مسئولان استان در توسعه روستايي، نماينده مجلس و شهردار منطقه در اين بازديد حضور داشتند که نشان از موفق بودن پروژه دارد. وي ادامه داد: با موفقيت هاي حاصل شده در چند سال گذشته مي توان پول و بودجه بيشتري از فائو به ويژه دولت اخذ کرد چون اينگونه پروژه ها بدون شک تقويت مي شود.

وي استفاده از توان علمي دانشگاه هاي ايران را يکي از موفقيت هاي اين پروژه دانست و يادآور شد: ايستگاه پايش فرسايش بادي در اين پروژه به عنوان نخستين بار معرفي شد که نشان مي دهد در بخش علمي هم اين پروژه در حال پيشرفت است.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=2468

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,477
  • 2,282
  • 2,033,137
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱